Pondělí, 22 července, 2024

Glosa: Hráči českého národního týmu bojovali jako lvi, ukázali víc, než si připouštíme

Mohlo by vás zajímat

Hráči našeho národní tým v německém Hamburku bojovali jako lvi. Na mistrovství Evropy roku 2024 se postavili tureckým sokům s odhodláním, které lze jen stěží popsat slovy. To, co se odehrálo na trávníku, bylo více než jen sportovní utkání; byla to skutečná bitva ducha a odvahy.

- Reklama -

Když Antonín Barák, nešťastný hrdina celého utkání, opustil hřiště po udělení červené karty, nad stadionem se vznášel stín. Bylo to, jako by se nad českou reprezentací stahovala mračna osudu. Barákova snaha a přemotivovanost nebyla ničím menším než důkazem jeho touhy po vítězství, jeho lásky k fotbalu a jeho věrnosti národnímu dresu.

Okamžiky, kdy jedinec pod tlakem okolností podlehne emocím, jsou bohužel nedílnou součástí sportu. A my, jako národ, bychom neměli soudit Barákův zkrat příliš přísně, ale spíše s pochopením a soucitem. I díky jeho vyloučení totiž národní tým ukázal, co je na českém národu to možná nejhezčí – v těžké chvíli se semkne a odmítá se vzdát.

Po odchodu Baráka ze hřiště totiž naši hráči nepolevili ve svém úsilí zvítězit. Přestože byli oslabení o jednoho muže v poli, jejich bojovnost byla tak nezlomná, že tento rozdíl zcela smazali. Lukáš Provod a Tomáš Souček vedli tým s odvahou a neústupností. Fotbalisté během nějakých 77 minut hry v oslabení ukázali, že srdce českého lva bije silně a nepřestává, ani když je raněné. Na hřišti nechali vše, co mohli, a jejich výkon si i přes vyřazení zaslouží uznání.

Trenér Ivan Hašek, zkušený vůdce našeho národního týmu, který zatím bohužel neměl čas dát hru dohromady podle svých představ, po zápase prohlásil, že hráči podali výkon na hranici sebezapření. Vyjádřil lítost nad předčasným koncem našeho účinkování na turnaji, ale zároveň vyzdvihl morální sílu a odhodlání týmu. Jeho tým, i přes nepřízeň osudu, dokázal předvést, že české srdce je opravdu nezdolné.

A i proto bychom měli všichni, jako jeden národ, stát za všemi našimi hráči. Fotbal je hra plná emocí, vášně a nepředvídatelnosti. Barákův momentální zkrat je – i přes smutek, který všem přinesl – lidský a pochopitelný. Namísto kritiky bychom měli ocenit jeho odvahu a touhu bojovat, protože po všem, co se kolem něj a reprezentace v posledních letech dělo, nebyl ani v trochu lehké situaci. Chtěl se proto před zraky národa prezentovat jako vůdce, lídr, který nás dovede k vítězství. Bohužel, chtěl to až moc…

A ačkoliv výsledky nebyly takové, jaké bychom si přáli, bojovnost a týmový duch, který naši reprezentanti v posledním zápase ukázali, by měli nadlouho zůstat v našich srdcích. Jsou totiž jakousi připomínkou, že skutečný sport není jen o výsledcích, ale i o odvaze, srdci a nezdolnosti.

Takže nevěšme hlavu – protože ať už nás čekají jakékoliv další výzvy, máme jistotu, že v hráčích našeho národního týmu bije každému srdce v rytmu českého lva, připraveno čelit čemukoliv, co nám osud přinese.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.
- Reklama -