Čtvrtek, 13 června, 2024

Nepřehlédnutelné důvody, proč by si každý chlap měl zkusit oholit hlavu

Mohlo by vás zajímat

Muži si holí hlavu z různých důvodů: řeší tak problémy s vypadáváním vlasů i třeba dodržování náboženského přesvědčení nebo předpisů o uniformě. Je v tom ale víc než jen praktičnost.

- Reklama -

Oholení hlavy může mít zásadní vliv na vaše sebepojetí a na to, jak vás vnímají ostatní. Zde je několik pádných důvodů, proč by měl každý muž zvážit možnost vyzkoušet si plešatý vzhled a lá Bruce Willis v nejlepších letech.

Důvod 1: Mentální asociace s ohromnými borci

Vzpomeňte si na ikony, které se proslavily vyholenou hlavou – Michael Jordan, Jason Statham, Samuel L. Jackson, Dwayne Johnson, Vin Diesel, Bruce Willis, Patrick Stewart – seznam je dlouhý, skoro až nekonečný. Když se přidáte k těmto drsňákům, vytvoříte si mentální asociaci, která zvýší vaše sebevědomí a pocit odolnosti. Oholená hlava totiž vyzařuje sílu a houževnatost, čímž vás přiřadí k legendárním osobnostem historie.

Důvod 2: Odvaha postavit se změně

Holá hlava je i odvážným stylovým prohlášením, které vás odliší od ostatních. Přijetí takové změny, zejména ve společnosti posedlé mládím a vlasy, ukazuje na ochotu vyniknout a přijmout svou jedinečnost. Lidé sice nad vaším novým vzhledem mohou zpočátku zvedat obočí, ale to je jen šok ze změny.

Důvod 3: Hlubší psychologie spojená s dominancí

Výzkumy ukazují, že zcela holá hlava je spojována s dominancí, sebedůvěrou, mužností a silou. Studie z časopisu Journal of Social Psychological and Personality Science zjistila, že plešatí muži jsou vnímáni jako o 13 % dominantnější, o 6 % sebevědomější a o 10 % mužnější. Kromě toho také působí jako o centimetr vyšší, o 13 % silnější a téměř o čtyři roky starší. Navíc: oholení hlavy vás zbaví paranoie z řídnoucích vlasů.

Důvod 4: Šance na novou invenci

Oholení hlavy je významná změna a s ní přichází takříkajíc nový začátek. V zrcadle najednou vídáte nového člověka, což vám otevírá dveře k nové invenci. Váš šatník, tělo a volba životního stylu dostanou další impuls, protože budete zkoumat různé styly, které se k vaší pleši hodí. Klobouky se stanou stylovým doplňkem, který ochrání vaši hlavu a umožní vám experimentovat s novými vzhledy.

Takže pánové, pokud uvažujete o nové kapitole svého života, proč se nevydat cestou holé hlavy a očividné odvahy? Lebka bez vlasů totiž nabízí nejen praktické výhody, ale také dodá nově nabytý pocit sebedůvěry.

Zdroj:

realmenrealstyle.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -