Sobota, 25 května, 2024

Maserati představilo nové GranTurismo, své první plně elektrické auto

Mohlo by vás zajímat

Slavná italská automobilová společnost Maserati nedávno představila novou obdobu svého ikonického coupé GranTurismo. Vůz by měl být vhodný pro krátké cesty i každodenní ježdění.

- Reklama -

GranTurismo Coupé ve své poslední verzi kombinuje komfort vhodný pro dlouhé cesty s vysokým výkonem typickým pro sportovní vozy, a to jak ve verzi se silným spalovacím motorem, tak s nejmodernějším řešením 100% elektrického pohonu. Jedná se o první vůz v historii značky, který je vybaven plně elektrickým pohonem.

GranTurismo se kompletně vyrábí v Itálii, vyvinula ho inovační laboratoř Maserati a prototyp vyjel z výrobní linky výrobním komplexu Mirafiori v Turíně. Podle představitelů společnosti je tento model auta vrcholem „italského luxusního výkonu“, což je jinak koncept společný všem modelům Maserati.

Silnější verze má motor s výkonem 550 koní

Nové kupé pohání přelomový motorem V6 Nettuno Twin Turbo o objemu 3,0 litrů, který se dodává ve dvou verzích: Modena a vysoce výkonné Trofeo. Verze Modena má maximální výkon 490 koní. Vysoce výkonná verze Trofeo je založena na stejném motoru s maximálním výkonem 550 koní.

GranTurismo v elektrické verzi využívá výhradně elektrický pohon poháněný bateriemi. Bateriový systém Folgore společnost vytvořila s využitím nejmodernějších technických řešení převzatých z Formule E a je založen na 800voltové technologii. Díky třem robustním motorům s permanentními magnety o výkonu 300 kW má vynikající výkon.

Chytře umístěná baterie s překvapivou kapacitou

Akumulátor dokáže nepřetržitě přenášet na kola výkon přibližně 760 koní s nominální kapacitou 92,5 kWh a vybíjecí kapacitou 560 kW. Jedinečná konfigurace baterie a její uspořádání umožňují omezit výšku vozidla na 1353 mm, aniž by to bylo na úkor jeho sportovního vzhledu. V rámci filozofie „nulových kompromisů“ značky Maserati se konstrukce akumulátorů ve tvaru „T“ vyhýbá umístění modulů akumulátorů pod sedadly. Namísto toho je přesouvá kolem středového tunelu, čímž výrazně snižuje výšku vozidla.

Žádný z těchto modelů zatím nemá datum uvedení na trh ani nijak stanovenou cenu. Jak nové GranTurismo vypadá, se můžete podívat v galerii.

Zdroj:

Tiskové materiály společnosti Maserati, topgear.com, autoexpress.co.uk

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -