Sobota, 25 května, 2024

Vřískot 2022: Legendární horor se vrací i s původními postavami

Mohlo by vás zajímat

Tenhle film se stal velmi rychle legendou. Pokud jste vyrůstali v devadesátých letech, je téměř nemožné, abyste horor Vřískot neznali. Vždyť i jeho hlavní hrdinka, herečka Neve Campbellová říká, že když v roce 1996 začalo natáčení hororu Vřískot, tušila, že to bude hit. „Určitě jsme tušili, že se nám podařilo uhodit hřebíček na hlavičky,“ řekla o filmu režiséra Wese Cravena, v němž si zahráli také Courteney Coxová a David Arquette.

- Reklama -

Celkem čtyři pokračování a páté na cestě dávají slovům herečky za pravdu. Nyní, něco málo přes 25 let po debutu Vřískotu z prosince 1996 a 10 let po čtvrtém filmu, se padouch Ghostface vrací, aby terorizoval městečko Woodsboro v Kalifornii.

Návrat známých tváří

V novém filmu se znovu setká původní trojice – Neve Campbellová jako Sidney Prescottová, Courteney Coxová jako neohrožená novinářka Gale Weathersová a její bývalý manžel David Arquette jako policista Dewey Riley.

Do děje ale také vstoupí nové postavy. Jmenovitě se můžeme těšit na herecké výkony Melissy Barrerové, Jenny Ortegové a Jacka Quaida. „[Courteney a Neve] byly tak velkorysé k nám všem nováčkům, kteří přišli do seriálu, a podělily se s námi o své příběhy,“ řekla o natáčení Barrerová.

Vřískot je nadčasový, tvrdí Courteney Coxová

Přestože se za 25 let od debutu Vřískotu mimo obrazovku hodně změnilo – Coxová a Arquette se v roce 1999 vzali, přivítali dnes sedmnáctiletou dceru Coco a později se rozvedli, zatímco Campbellová je zase matkou dvou dětí – herci oceňují nadčasovou kombinaci komického a děsivého v celé sérii.

„Líbí se mi, že ty filmy mají v sobě tolik humoru a zároveň jsou tak děsivé,“ říká podle webu parade.com Coxová, která kariérně proslula především jako Monica ze seriálu Přátelé. „Když křičíte, je to nakažlivé, jako smích.“

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -