Sobota, 25 května, 2024

Final Fantasy XVI ukázala první trailer: Epické nestvůry a hlubší pohled do Valisthey

Mohlo by vás zajímat

Vesmír Final Fantasy XVI nabírá na ostrosti díky zbrusu novému traileru. Ten v některých ohledech připomíná ještě velkolepější verzi Ivalice, dějiště Final Fantasy Tactics a Final Fantasy XII.

- Reklama -

Jak Valisthea přechází do období soumraku, ohně bitvy narůstají. Jaká budoucnost čeká říši po drsném boji? A kam osud ve Final Fantasy XVI zavede Dominanty (svobodní muži nebo ženy, kteří jsou obdařeni schopností vyvolat svou obávanou sílu)? Stále existuje velké množství nezodpovězených otázek a neodhalených pravd.

Co se týče vývoje, vývojářský tým prý už dosáhl cílové rovinky. Nyní své úsilí zaměří na ladění, vylepšování, odstranění bugů a optimalizaci. To ostatně potvrdil i režisér Hiroshi Takai.

„Jak se hra blíží k dokončení, tým se plně věnuje ladění a finálním úpravám… Nyní, když se věci začínají dávat dohromady, má hra nakročeno k tomu, aby se stala něčím skutečně výjimečným,“ řekl.

Bez krystalů nebude ve Valisthee žádný život

Z traileru je zřejmé, že ve Final Fantasy XVI Valisthea umírá, protože její krystaly postupně chátrají. „Temnota se šíří, jak den ustupuje soumraku, mateřský plamen už jen bliká. Bez požehnání krystalů nemůžeme žít,“ říká hlas ve videu.

Krystaly hrají v příběhu série významnou roli už od prvního dílu Final Fantasy. Ačkoli se neobjevily v každé hře Final Fantasy, obvykle jsou přidávány jako jakýsi nostalgický prvek. Ve Valisthee vládne mateřským krystalům malý počet království. Z těch vlastně každé bojuje o kontrolu nad dalšími mateřskými krystaly, aby zvýšilo svou nadvládu. Dominanti mají těmto královstvím pomáhat v jejich dobývání.

Square Enix navazuje na slavné epizody Final Fantasy

Zařazení krystalů do Final Fantasy XVI naznačuje, že se společnost Square Enix snaží novinkou připomenout a napodobit legendární díly této herní série.

Final Fantasy XVI, o které se poprvé začalo mluvit v roce 2020, je nejnovějším dílem rozsáhlé herní série, která má na kontě řadu spin-offů a hlavních her. Ve srovnání s novějšími tituly, které se dějem výrazně přiklánějí spíše k budoucnosti, je Final Fantasy XVI známá svým spíše středověkým stylem. Za její produkci je zodpovědný Naoki Yoshida, který měl značný úspěch jako režisér Final Fantasy XIV.

Zdroj:

ign.com, playstation.com, digitaltrends.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -