Sobota, 20 dubna, 2024

Ronadlo změnil arabský fotbalový svět, z opomíjené ligy udělal globální hit

Mohlo by vás zajímat

Ronaldova cesta do saúdskoarabské profesionální ligy jistě vzbudila při oznámení jedno do fotbalu zapálené obočí. Když ale fotbalista zvedl nad hlavou svou první trofej s Al-Nassrem, kritici jeho posledního angažmá začínají vidět jinou stránku příběhu.

- Reklama -

V napínavém souboji mezi Al-Nassrem a Al-Hilalem (2:1) předvedl Ronaldo brilantní výkon a sestřelil dva klíčové góly, přestože jeho tým hrál konec zápasu jen v devíti lidech. Výsledek? Ronaldo získal Pohár arabských mistrů pro rok 2023.

Při vstupu na stadion krále Fahdy v Rijádu držel Ronaldo nad hlavou vytouženou trofejí – ikonický design s lesklým fotbalovým míčem na vrcholu. Ostřížím zrakem si však fanoušci nemohli nevšimnout nápadné podobnosti s trofejí předávanou za vítězství v mistrovství světa ve fotbale. Tato paralela, která připomíná monumentální vítězství Argentiny, kdy si Lionel Messi po letech honby za nepolapitelnou oceněnou součástí světa, poukazuje na kontrastní cesty, kterými se fotbalové legendy v uplynulém roce vydaly.

Arabská liga plná hvězd

Ronaldův přestup do Saudi Pro League se neobešel bez pořádné dávky skepse. Přestup ho zavedl do ligy, která není celosvětově uznávaná jako evropská top ligy, ve kterých během kriéry zářil. Ronaldův nezdolný duch si ale v arabském angažmá vytyčil jediný cíl – hodlal pozvednout saúdskou ligu k novým výšinám. A efekt Ronaldova přestupu je nepopiratelný. Ve finále Arabského poháru mistrů 2023 se představila základní sestava prošpikovaná známými fotbalovými jmény – což svědčí o transformační síle fotbalistova angažmá v arabském světě.

Od Ronaldova přestupu do Al-Nassru v lednu 2023 se k němu v saúdskoarabské lize připojila hvězdná jména včetně Sadia Maného, Talisca, Brozoviće, Alexe Tellese, Rubena Nevese, Kalidoua Koulibalyho, Sergeje Milinkoviće-Saviće a Malcoma. Do jednoho vynikajícího fotbalisty, kteří pozvedli úroveň ligy na globální a hodlají časem konkurovat Lize mistrů UEFA. S tím, jaké má saúdská profesionální liga pouze neomezené finanční možnosti, láká arabský fotbal stále více špičkových hráčů.

Mbappé nevyšel. Zatím

Vyhlídka na vstup do těchto států řízených týmů se pro fotbalovou elitu pomalu ale jistě neodolatelně stává. Vždyť to je jen pár dnů, co se mluvilo o tom, že by do ligy mohl zamířit i zřejmě nejlepší fotbalista světa Kylian Mbappé.

Ten se sice nakonec s vedením Paris Saint Germain usmířil a ve Francii zůstává, ale pokud Ronaldův vliv bude i nadále pokračovat v cestě talentům světové úrovně v regionu, Arabové nejspíš nemusí příliš litovat, že s přestupem sešlo. Vzhledem k cestě je totiž zřejmě jen otázkou, kdy některé z budoucích nejlepších fotbalistů světa zamíří do arabské ligy ještě na vrcholu kariéry.

Zdroj:

dmarge.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -