Sobota, 25 května, 2024

IQ test postřehu a prostorové inteligence: Najdi cestu labyrintem do 20 vteřin! Tohle nedá skoro nikdo

Mohlo by vás zajímat

Tento kvíz je vlastně takovou milou vzpomínkou na dětství. Všichni jsme rádi hledali cestu bludišti. Často jsme tyto oblíbené rébusy nacházeli v dětských časopisech nebo nám je dávali učitelé jako odlehčení náročnějších hodin. Oproti školním rokům však nemáte k dispozici papír a tužku, abyste si mohli cestu kreslit. To znamená, že musíte spoléhat pouze na svou mysl.

- Reklama -

Během řešení budete muset vytvořit mentální mapu labyrintu a udržet si ji v hlavě po celou dobu testu. Nyní se ukáže, jak dobrá je vaše krátkodobá (pracovní) paměť. Navíc máte časový limit. Časová tíseň může způsobit stres, který ovlivňuje vaše hormonální reakce a může mít vliv na váš výkon.

Nezoufejte, pokud se vám nepodaří najít správnou cestu do 20 vteřin. Můžete si klidně čas protáhnout. Hlavním cílem je především pobavit se a hru si užít. Správné řešení najdete na konci článku.

Prostorová inteligence je kognitivní schopnost, nám umožňuje pracovat s 3D prostorem a vztahy mezi trojrozměrnými objekty. Prakticky neustále potřebujeme posuzovat směr a vzdálenost, schopnost vizualizovat a pracovat s 3D objekty v naší mysli. .

Obrázek, na který se díváte je v 2D podobě. Naše oči odesílají dvourozměrný obraz do mozku. Zde se informace zpracovává a vytváří se třírozměrná interpretace obrazu. Proces se odehrává v oblastech mozku zvaných parietální laloky, které jsou součástí našeho vizuálního systému. Parietální laloky jsou důležité pro prostorové vnímání, a umožňují nám porozumět hloubce, vzdálenosti a orientaci v prostoru.

Prostorová inteligence je součástí teorie mnohočetné inteligence, kterou představil psycholog Howard Gardner. Tato teorie navrhuje, že inteligence není jednoduchá, jednorozměrná schopnost, ale spíše soubor různých schopností nebo „inteligencí“, které se mohou navzájem lišit. Patří sem logicko-matematická, lingvistická, hudební, tělesně-kinestetická, interpersonální, intrapersonální a přírodní inteligence. Úspěch při řešení labyrintu by tedy mohl vyžadovat kombinaci několika těchto inteligencí, především prostorové a logicko-matematické inteligence.

Pracovní paměť je součástí našeho kognitivního systému. Umožňuje nám uchovávat a manipulovat s informacemi po krátkou dobu. Jde vlastně o „mentální poznámkový blok“, který nám umožňuje sledovat, kam jsme v labyrintu aktuálně dostali, a plánovat naše další kroky.

Stres je komplexní biopsychosociální reakce, která může mít vliv na naše kognitivní schopnosti. Akutní stres, přesně ten, který může vyvolat časový tlak při řešení labyrintu, je v podstatě zdravý a v krátkodobém horizontu zlepšuje naši pozornost a výkonnost. Děje se tak díky uvolňování stresových hormonů, jako je adrenalin a kortizol, které nás připravují na rychlou reakci. Nicméně, pokud je stres příliš intenzivní nebo pokud trvá příliš dlouho, může mít negativní dopad na naši schopnost soustředit se a zapamatovat si informace.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS LABYRITN BAVIL, DOPORUČUJEME VRHNOUT SE ROVNOU NA DALŠÍ ÚKOL. VYZKOUŠEJTE TENTO. JE ZALOŽEN NA NINÉM PRINCIPU, ALE PROSTOROVOU ORIENTACI BUDETE POTŘEBOVAT TAKÉ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -