Pondělí, 15 dubna, 2024

Superblesková IQ výzva pro bystré: Najdeš chybějící část obrázku do 5 vteřin? Tak rychle to dá málokdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás bleskový úkol. Budete potřebovat především rychlost a postřeh. Máte pět vteřin na to, abyste našli a doplnili správný chybějící obrázek.

- Reklama -

Stihli jste to? Jste dobří!

Tento úkol berte jako bleskovou rozcvičku. Můžete pokračovat dalšími kvízy na trénink postřehu a rychlosti myšlení.

V tomto kvízu máte najít tři chybějící dílky vrtulníku. Máte na to tentokrát 20 vteřin.

testy
Dokážete vybrat správné kousky puzzle? | Foto: Depositphotos.com

Zvládli jste to?

Správné řešení jsou čísla 4, 7 a 12.

A do třetice:

Který z mravenečníků chytil mravence? Na tento úkol máš 30 vteřin!

testy
Dokážete zjistit, který mravenečník ulovil mravence? | Foto: Depositphotos.com

Správná odpověď je ŠEDÝ!

Co se děje v mozku při řešení tohoto rébusu?

Když hrajete takto zdánlivě jednoduchou hru, zapojuje se vaše mysl do složitého kognitivního procesu, který se odehrává v mnoha oblastech mozku.

Snažíme-li se doplnit skládačku, nejprve porovnáváme jednotlivé kusy a hledáme shodné prvky. Tento proces se odehrává v oblasti mozku, která se nazývá zrakový kortex.

Když už máme shodné prvky identifikovány, přijdou na řadu naše prostorové schopnosti, abychom poskládali část do celku. Tento proces zahrnuje spolupráci několika oblastí mozku. Nejvíce procesů se odehrává v parietálním kortexu, zodpovědného za prostorové vnímání, a prefrontálním kortexu, který pomáhá při rozhodování a plánování.

Dále se zaměřujeme na konkrítní detaily obrázků, abychom určili, kam kusy mají přesně umístit. Tento proces se odehrává centru pozornosti – pozornostním kortexu.

Pokud se nám podaří skládačku dokončit, naše mozky vyplaví dopamin – neurotransmiter vyvolávající pocit radosti a uspokojení. Jedná se vlastně o odměnu, kterou nám tělo dopřeje po úspěšném splnění úkolu. Dopamin je velmi užitečná látka, která nás motivuje pro řešení dalších podobných úkolů.

Lze tedy říci, že „obyčejné“ skládání obrázků aktivuje nejrůžnější oblasti mozku a nutí je ke spolupráci při složitých mentálních úkonech – rozpoznávání vzorů, prostorovému vnímání, pozornosti a logickému rozhodování. Tyto oblasti mozku spolupracují v komplexním procesu, který nám umožňuje úspěšně dokončit úkol a zažít pocit uspokojení a další motivace.

CHETETE-LI SI VYZKOUŠET, JAK CVIČILI POSTŘEH MOUDŘÍ LIDÉ VE STAROVĚKÉ ČÍNĚ, ZKUSTE TENTO EXTRA OBTÍŽNÝ RÉBUS ZAMĚŘENÝ NA POSTŘEH A RYCHLOST REAKCÍ.

Správné řešení čarodejnického kvízu je obrázek číslo 8.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -