Sobota, 20 dubna, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Dokážeš doplnit správný obrazec?

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás velmi náročný kvíz. Při řešení budete potřebovat především logicko-matematickou inteligenci.

- Reklama -

Na obrázku máte sérii čtyř obrazců a prázdné pole, kam máte doplnit obrazec výsledný. Princip vám nebudeme prozrazovat, je součástí vašeho úkolu. Nenapovíme vám jen, že jde vlastně o rovnici. Vůbec není ostuda vzít si k ruce tužku a papír, protože se jedná o skutečně nelehký úkol. Zvládnou ho jen skutečně chytří lidé s dobře vyvinutou logicko-matematickou inteligencí.

Co je to logicko-matematická inteligence?

Logicko-matematická inteligence je jedním z typů inteligence definovaných psychologickými testy. Zahrnuje schopnost abstraktního myšlení, rozpoznávání vzorců a logického uvažování. Jedná se o schopnost řešit matematické úlohy, problémy vědeckého charakteru a hledat řešení s využitím logického uvažování.

Při řešení tohoto úkolu se v mozku odehrává mnoho složitých procesů. Nejprve musíme navnímat vizuální informace z obrázku. Mozek analyzuje vlastnosti jednotlivých obrazců, jako jsou barva, tvar, velikost a orientace. Poté musíme rozpoznat vzorec, který je skryt v různých kombinacích těchto vlastností.

Při rozpoznávání vzorců hraje významnou roli mozková kůra, konkrétně oblast zvaná ventrální strana vizuálního systému. Zpracovává vizuální informace a rozpoznává vzorce. Při řešení úkolu se aktivuje také oblast frontální kůry zodpovědná za logické uvažování a plánování akcí. Dále se aktivuje oblast parietální kůry, která se stará o prostorovou orientaci a manipulaci s informacemi.

Lidé s vysokou logicko-matematickou inteligencí mají často schopnost rozpoznat vzorce rychle a efektivně. Dobře určují pravidelnosti a vzory v informacích a využívají je k řešení složitých úkolů. Tyto schopnosti jsou často spojeny s kreativitou a uměním nalézat nové řešení problémů.

Vysokou logicko-matematickou inteligenci mají například vědci, matematici, inženýři, programátoři a další lidé pracující v technických oblastech. Nicméně tuto inteligenci mohou mít i lidé pracující v oblastech mimo techniku, jako jsou právo, obchod nebo vzdělávání.

Všechny typy inteligence jsou důležité pro úspěch v různých oblastech života a mohou se vzájemně prolínat.

Muži vs. ženy

Studie ukazují, že muži mají v průměru lepší výkon v matematických úlohách a úlohách, které vyžadují abstraktní myšlení, zatímco ženy mají v průměru lepší výkon v úlohách, vyžadujících verbální schopnosti a pracovní paměť. Nicméně, tyto rozdíly jsou malé a existuje mnoho výjimek.

Je důležité si uvědomit, že inteligence není závislá na pohlaví a každý jedinec má své vlastní silné a slabé stránky. Rozdíly v logicko-matematické inteligenci mezi muži a ženami mohou být ovlivněny kulturními faktory a stereotypy ovlivňujících vývoj a projev těchto schopností.

Je také důležité mít na paměti, že inteligence je mnohostranný koncept a měří se různými způsoby. Existují i jiné typy inteligence, jako je například verbální, vizuální-prostorová, interpersonální nebo intrapersonální inteligence. Jedná se záležitost velmi individuální a každý z nás má mozek uspořádaný jinak.

Podařilo se vám úlohu vyřešit? Pro kontrolu najdete správné řešení zde:

Foto: Depositphotos.com

Když poskládáte znaky na sebe, čili uděláte jejich součet, vyjde vám pravidelný, ale neúplný obrazec. Řešení je chybějící část obrazce, čili číslo 6.

POKUD CHCETE MOZEK POTRÁPIT DALŠÍM ÚKOLEM, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S POHLEDEM NA HROMÁDKU KNIH. JE O NĚCO JEDNODUŠŠÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -