Sobota, 25 května, 2024

Logický IQ test pro bystré hlavy: Najdeš správný klíč? Do půl minuty to dá jen borec!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás nelehký úkol, u kterého budete potřebovat především prostorovou představivost a logické uvažování. Poradíte-li si s ním do půl minuty, jste úžasně bystří a rychlí a můžete si gratulovat.

- Reklama -

Na obrázku vidíte šest zamčených truhel, vaším úkolem je najít jedinou správnou, ke které drží v ruce klíč pirát.

Zdá se vám to jednoduché? Není! Pokud se vám nepovede do půl minuty najít správné řešení, nebuďte z toho smutní a klidně si čas protáhněte, jak dlouho budete potřebovat. Jedná se přeci jen o hru a hlavním cílem je se příjemně pobavit. Správné řešení najdete na konci článku.

Řešení této úlohy vyžaduje aktivaci a koordinaci několika klíčových mozkových center, které se podílejí na prostorové představivosti, logickém uvažování a rozpoznávání vzorců.

Nejprve se zapojuje mozkové centrum vizuálního vnímání, které analyzuje obrázek a identifikuje jednotlivé prvky. Informace se dále přesouvá do mozkového centra paměti, kde se vyhledávají a porovnávají podobné vzorce, které jste si uložili již v minulosti.

Následně se aktivuje mozkové centrum prostorového myšlení, které slouží k manipulaci s 3D objekty a orientaci v prostoru. Toto centrum umožňuje představit si klíčové dírky ve třírozměrném prostoru a vizualizovat možné pozice klíče a zamčených truhel.

Důležitou roli hraje také mozkové centrum logického uvažování, které zpracovává informace o podmínkách úlohy a provádí deduktivní a induktivní úsudky. Tímto způsobem se postupně vylučují neplatné kombinace a hledají se správné možnosti.

Další důležitou složkou je centrum rozhodování, protože vybírá nejpravděpodobnější řešení a informace poskytuje ostatním částem mouku. Toto centrum zohledňuje různé faktory, jako je předchozí zkušenost, intuice a analýza rizika.

Lidé s dobrou prostorovou představivostí a schopností rozpoznávat vzorce mají obvykle výhodu při řešení takovýchto úloh. Jsou schopni lépe manipulovat s prostorovými objekty a lépe si představit jejich vzájemné vztahy. Kromě toho je také důležitá schopnost logického uvažování a dedukce, protože umožňuje systematicky analyzovat informace a odhalovat skryté vzorce či souvislosti.

Náš kvíz vyžaduje kombinaci různých kognitivních schopností a je vhodné, aby jejich funkce byly vyvážené a abychom je dokázali je flexibilně je využívat. Toho docílíme pravidelným tréninkem a procvičováním.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD SE CHCETE POBAVIT U DALŠÍHO ÚKOLU, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO SE SKLENĚNOU KOSTKOU. I ZDE BUDETE POTŘEBOVAT VYSOKOU MÍRU PROSTOROVÉ A LOGICKÉ INTELIGENCE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -