Sobota, 20 dubna, 2024

Těžký IQ test pro děti: Najdi správný pohled na deštník. Do 20 vteřin to nedá ani většina dospělých!

Mohlo by vás zajímat

Toto je IQ test, který je původně určený dětem. Roztomilá veverčák drží nad hlavou barevný deštník. Vaším úkolem je, abyste vybrali z šesti možností správný pohled shora. Úkol vypadá zdánlivě jednoduchý, ale není, a i leckterý dospělý s ním bude mít problém. Dvacet vteřin je velmi krátká doba. Budete potřebovat velmi dobrou logicko-prostorovou inteligenci.

- Reklama -

Prostorová inteligence a logická inteligence jsou dva klíčové aspekty kognitivních schopností. Prostorová inteligence je schopnost vnímat, porozumět a manipulovat s prostorovými informacemi. Zahrnuje schopnost vizualizace a představivosti prostoru, porozumění vztahům mezi objekty a orientaci ve fyzickém prostředí. Lidé s vysokou prostorovou inteligencí se snadno orientují v mapách a nemají problémy s navigací v neznámém terénu.

Logická inteligence se týká schopnosti analyzovat, rozumět a aplikovat racionální myšlení. Zahrnuje schopnost identifikovat vzorce, vyvozovat závěry, provádět deduktivní a induktivní úsudky a aplikovat systematický přístup k řešení problémů. Lidé s vysokou logickou inteligencí excelují ve formálních matematických úlohách, analyzování dat a řešení složitých problémů.

Obě tyto inteligence jsou propojeny. Když řešíte rébus s deštníkem, prostorová inteligence vám pomáhá porozumět vztahům mezi veverčákovým deštníkem a ostatními objekty. Logická inteligence vám umožňuje identifikovat vzorce, vyvodit závěry a aplikovat logiku k nalezení správného pohledu shora na deštník.

Co se děje v mozku?

Prostorová inteligence je spojována s parietálním lalokem mozku, kde se zpracovávají informace o prostoru. Logická inteligence má centrum v prefrontální kůře, která je zapojena do vyšších kognitivních funkcí, včetně logického myšlení.

Jak cvičit prostorovo-logickou inteligenci?

Při procvičování prostorové inteligence je užitečné pracovat s vizuálními informacemi ve 3D prostoru. Můžete si zahrát stolní hry, které vyžadují strategické myšlení a předvídání pohybů, jako jsou šachy, go nebo jiné deskové hry. Práce s konstrukčními hračkám, např. LEGEM, také nenásilně a zábavnou formou posiluje schopnost manipulovat s různými tvary a vzory. Pro rozvoj logické inteligence můžete řešit matematické problémy a hádanky, které vyžadují logické myšlení a deduktivní úsudek. Čím více budete tyto dovednosti cvičit, tím lepší budete. Nejde o to jen dosáhnout určitého IQ skóre, ale spíše o rozšiřování kognitivních schopností a zlepšení schopnosti řešit různé problémy a situace v běžném životě.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS ÚKOL BAVIL, MŮŽETE SE PUSTIT DO PODOBNÉHO. DOPORUČUJEME NAPŘÍKLAD TENTO S HLEDÁNÍM VČELY. TAKÉ JE PŮVODNĚ URČEN PRO DĚTI. POKUD JSTE SI DOBŘE PORADILI S ŽABÁKOVÝMI DEŠTNÍKY, BUDE I VČELKY PRO VÁS JISTĚ HRAČKOU.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -