Sobota, 20 dubna, 2024

Super těžká IQ hra jen pro nejchytřejší: Doplň pole do šablony. Tohle nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát supertěžký úkol, který zvládnou pouze lidé s mimořádnou pracovní (krátkodobou) pamětí, velkou dávkou logické inteligence a vysoce vyvinutou prostorovou orientací.

- Reklama -

Vaším úkolem bude poskládat devět polí do šablony tak, aby odpovídaly kostkám. Nemáte žádný limit, dopřejte si dostatek času a pusťte s do luštění. Pokud se vám nebude dařit obraz podržet v paměti, klidně si vezměte na pomoc tužku a papír. Pokud byste i tak tápali a nedařilo se vám, správné řešení najdete na konci článku.

Jedná se o mimořádně těžký úkol, při kterém se vaše šedá mozková kůra doslova zavaří. Mozek musí zvládnout řadu složitých operaci, které si ani neuvědomujeme. K tomu, abyste pole doplnili správně, se musí v mozku odehrát toto:

Prvním klíčovým procesem je představivost a vizualizace. Mozek vytváří mentální obrazy kostek a šablony a udržuje je v paměti. Prostorová orientace hraje důležitou roli při manipulaci s těmito obrazy a jejich přesném umístění v rámci šablony.

Dalším důležitým aspektem je schopnost analyzovat a porovnávat informace. Mozek vyhledává podobnosti a rozdíly mezi kostkami a šablonou a snaží se najít optimální kombinaci. To zahrnuje rozpoznávání vzorů, hledání shod a rozdílů ve tvaru, barvě a uspořádání.

Kromě toho jsou zapojeny kognitivní funkce, jako je plánování a strategie. Mozek vytváří postup, jak dosáhnout cíle a jak postupně skládat jednotlivá pole do šablony. Zde je klíčová i pracovní paměť, která nám umožňuje udržovat si vědomí jednotlivých kroků a současně pracovat s dalšími informacemi.

Neuronální sítě v mozku jsou aktivovány při rozpoznávání vzorů a při vyhodnocování různých kombinací. Tyto sítě zajišťují komunikaci mezi mozkovými oblastmi. Jejich složité vzájemné propojení umožňuje rychlou a efektivní analýzu a syntézu dat.

Celý proces vyžaduje spolupráci mezi různými částmi mozku, jako jsou frontální laloky, parietální laloky a temporální laloky. Frontální laloky jsou spojeny s vyššími kognitivními funkcemi, plánováním a řízením. Parietální laloky jsou zodpovědné za prostorovou orientaci a manipulaci s vizuálními informacemi. Temporální laloky se podílejí na rozpoznávání a paměti. Neurony vytvářejí komplexní sítě a komunikují mezi sebou prostřednictvím elektrických a chemických signálů. Tyto signály umožňují rychlé přenosy informací a koordinovanou činnost různých mozkových oblastí.

Každý člověk je jedinečný a genetika, prostředí a osobní zkušenosti mají vliv na strukturu a funkci mozku, což může ovlivnit schopnost řešit daný úkol.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE ZAMĚSTANT MOZEK DALŠÍM ÚKOLEM, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO. JE O NECO MÉNĚ NÁROČNÝ. POKUD JSTE ZVLÁDLI TENTO, ABSTRAKTNÍ OBRÁZKOVÉ ROVNICE PRO VÁS BUDOU HRAČKOU. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -