Sobota, 25 května, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Doplň rovnice. Kdo nemá IQ aspoň 130, to nezvládne!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát zapeklitě těžký kvíz. Před sebou vidíte obrazec seskládaný z rovnic. Vaším úkolem je doplnit čísla tak, aby všechny rovnice správně vyšly.

- Reklama -

Vůbec se nejedná o lehký úkol. Kdo nemá silně vyvinutou matematickou složku inteligence, pravděpodobně bude mít s řešením problém. Pokud ale vaše matematické IQ přesahuje 130 bodů, měli byste rébus zdárně zvládnout!

Matematická inteligence je jednou z mnoha forem inteligence. Lze ji definovat jako schopnost pochopit, aplikovat a manipulovat s číslicemi a logickými operacemi. Projevuje při schopnosti řešit matematické problémy, logické úlohy, analyzovat a předvídat vzorce a vytvářet abstraktní modely reality.

Matematická inteligence má úzký vztah k ostatním složkám inteligence, zejména k logické a prostorové. Logická inteligence je definována jako schopnost dedukce a indukce, zatímco prostorová inteligence je schopnost vnímání, orientace a manipulace s objekty v prostoru. Tyto tři složky inteligence jsou často silně provázány a jedinci s vysokou matematickou inteligencí často vykazují i silnou logickou a prostorovou inteligenci.

Typy lidí s vysokou matematickou inteligencí jsou velmi různorodé. Může jít o matematiky, inženýry, vědce, programátory, ale také o lidi pracující v oblasti financí nebo statistiky. Důležité je si uvědomit, že matematická inteligence není jen o schopnosti počítat, ale také o schopnosti vnímat svět skrze logické a číselné vzorce.

Centrum matematické inteligence se nachází převážně v čelních a temenních lalocích. Tyto oblasti jsou zodpovědné za takzvané exekutivní funkce, jako je plánování, řešení problémů a pozornost, což jsou všechno klíčové dovednosti potřebné pro matematické a logické úkoly.

Když se tedy pustíte do řešení tohoto rébusu, váš mozek provede celou řadu kroků. Začne s počátečním zpracováním informací, při kterém si uvědomíte, že stojíte před matematickým problémem. Toto uvědomění probíhá v prefrontálním kortexu, oblasti mozku odpovědné za plánování a rozhodování.

Poté, co jste si uvědomili povahu problému, začne mozek vyhledávat ve své paměti strategie a postupy, které by mohly pomoci tento problém vyřešit. To se děje v hipokampu, který hraje klíčovou roli v procesech učení a paměti.

Následně začne vlastní řešení problému. V této fázi je nezbytná vaše logická a matematická inteligence, kterou využijete k aplikaci těchto strategií a postupů na konkrétní problém. Tento proces vyžaduje koordinovanou činnost mnoha různých oblastí mozku, ale především těch, co se nacházejí v přední části mozku.

Tak co? Povedlo se vám úkol vyřešit? Pokud ano, můžete si gratulovat. Jste skutečně velmi inteligentní. Pokud jste tápali, správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD SE CÍTÍTE NA DALŠÍ ÚKOL, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S ROVNICEMI POSKLÁDANÝMI ZE SIREK.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -