Sobota, 25 května, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Doplň správné tečky na strany kostek. Máš na to 30 vteřin!

Mohlo by vás zajímat

Na obrázku vidíte šablonu s prázdnými poli. Vaším úkolem je doplnit správně chybějící puntíky do klasické hrací kostky – chybí vám tedy strana s jedním, třemi a šesti puntíky. Důležité je vzájemné postavení stran. Vodítkem vám bude šest pohledů na kostku pod obrázkem.

- Reklama -

Úkol není jednoduchý a lidé s horším prostorovým vnímáním by mohli mít s řešením problémy. Pro váš mozek je velmi náročná operace převést 2D obraz do trojrozměrné podoby a naopak.

Půl minuty je velmi krátká doba a dostanete se do tzv. časového stresu. Na některé jedince práce pod tlakem působí blahodárně a donutí mozek pracovat rychleji a efektivněji, někteří lidé naopak stresem trpí a jejich kognitivní funkce se zhoršují a zpomalují.

Při řešení tohoto logického IQ testu se odehrává mnoho procesů v mozku. Když se podíváme na obrázek, naše vizuální centra zaznamenají informace tvarech a barvách. Výsledek následně putuje do dalších částí mozku, které pracují s vzory a manipulují s prostorovými informacemi.

Při převodu 2D obrazu do trojrozměrné podoby dochází k náročné operaci. Mozek musí vyplnit chybějící hloubku a prostorové informace na základě dostupných pohledů na kostku. Zapojuje se paměť, rozhodování a manipulace se vzory.

Při řešení úkolu budete potřebovat další části mozku, jako jsou prefrontální kůra, důležitá oblast rozhodovacích procesů, a hippocampus, který se podílí na paměťových funkcích. Oblasti spolupracují a využívají již dříve uložené znalosti a vzorce, které mozku umožňují hledat optimální řešení.

Jak funguje mozek pod stresem?

Při časovém stresu se projevují faktory ovlivňující kognitivní funkce mozku. Hormony, jako je kortizol, mohou ovlivnit fungování paměti a koncentraci. Dochází k aktivaci tzv. „boj nebo útěk“. Jsou jedinci, kterým tento tlak zvyšuje výkon, jednají pohotověji a efektivněji. Existují ale i tací, které můře kortizol doslova paralyzovat a jejich kognitivní funkce se výrazně sníží.

Přestože časový tlak ovlivňuje rychlost rozhodování a zvyšuje pravděpodobnost chyb, je možné se s tímto stresem vyrovnat. Je dobré trénovat práci pod tlakem, protože si vytvoříte strategie pro zvládání stresu a váš mozek bude schopný pracovat efektivněji a rychleji.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

MÁTE-LI CHUŤ PUSTIT SE DO DALŠÍHO ÚKOLU, DOPORUČUJEME PODOBNÝ. NAJDETE HO ZDE. UVIDÍTE, ŽE SE VÁM PO ZKUŠENOSTECH Z PŘEDCHOZÍHO RÉBUSU BUDE ŘEŠIT MNOHEM LÉPE A ZVLÁDNETE JEJ DALEKO RYCHLEJI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -