Sobota, 25 května, 2024

Obtížná IQ hra pouze pro chytré hlavy: Seskládej puzzle tak, aby rovnice vyšly správně

Mohlo by vás zajímat

Tohle nezvládne hned tak někdo. Při řešení mimořádně těžkého úkolu budete muset zapojit hned tři složky inteligence. Na obrázku se nacházejí jednoduché matematické rovnice a vaším úkolem je poskládat puzzle tak, abyste dostali správné výsledky. 

- Reklama -

Kdybyste chtěli poskládat puzzle o několika málo kouscích, jako vidíte na našem obrázku, bude to snadná zábava pro děti. Obtížnost našeho úkolu spočívá v tom, že s dílky nemůžete fyzicky manipulovat. Máte možnost použít pouze vizuální informace, abyste spojili dílky a vytvořili celý obraz pouze ve vaší mysli.

K manuálnímu skládání puzzle je tedy potřeba především tzv. vizuální-spatiální inteligence, tzn. schopnosti představit si, jak by jednotlivé dílky mohly zapadnout do sebe, a jak by měl vypadat celý obraz. Především pracujete s vizuálními informacemi, jako jsou tvary, barvy a vzory.

Další schopnost mozku, která se vám bude hodit, je kognitivní inteligence, čili dovednost řešit problémy. Při skládání puzzle musíte přemýšlet o tom, jaké dílky můžete spojit, aby vytvořily správný obraz.

Co budete navíc potřebovat k řešení našeho úkolu, oproti skládání klasických puzzlí, je paměťová inteligence. Musíte si pamatovat, jak jednotlivé dílky vypadají a kde by mohly zapadnout do celkového obrázku, a dále budete potřebovat vysokou míru tzv. percepční inteligence, tedy  schopnosti vnímat a interpretovat vizuální informace, abyste mohli spojit správné dílky.

NYNÍ SE VAŠE MOZKOVÉ ZÁVITY DOSTATEČNĚ ROZEHŘÁLY A MŮŽETE SI VYZKOUŠET DALŠÍ ZÁBAVNÝ LOGICKÝ KVÍZ. ZDE BUDETE PRO ZMĚNU SKLÁDAT SPRÁVNÉ ROVNICE ZE ZÁPALEK. OBTÍŽNOST JE ZHRUBA PODOBNÁ.

Správné řešení puzzle:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -