Čtvrtek, 13 června, 2024

Logická IQ výzva pro chytré hlavy: Do 5 vteřin najdou správné lodě jen 2% nejbystřejších!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zdánlivě jednoduchý úkol. Z dvanácti obrázků vikinských lodí máte najít dvě dpovídající předloze. Zadání snadné, většina lidí ho zvládne bez problémů.

- Reklama -

Nelepší bude, když zvolíte vylučovací metodu. Nejprve vyřadíte lodičky s bílými pruhy na plachtách a pak budete postupně brát jednotlivé detaily a dle nich identifikujete neshodné obrázky. Zbydou vám dva. Jednoduché a jasné!

Váš problém je čas. Pokud zvládnete kvíz vyřešit pod 5 vteřin, můžete si gratulovat. 98% lidí si s tím neporadí!

I takto zdánlivě snadná věc je pro váš mozek poměrně složitý úkol, kdy musí zapojit řadů svých oblastí a procesovat mnoho věcí.

Co se děje ve vaší hlavě, když řešíte tento rébus?

Vnímání: Naše oči zachytí vizuální informace ze skládačky a přenášejí je do mozku prostřednictvím zrakového nervu. Primární zraková kůra, která se nachází v zadní části mozku (v týlním laloku), zpracovává tyto informace pro další analýzu.

Pozornost: K soustředění na daný úkol se aktivuje síť pozornosti, která zahrnuje oblasti temenního laloku, čelního laloku a talamus. Můžeme se tak soustředit na relevantní informace a ignorovat irelevantní podněty.

Pracovní paměť: Když řešíme hádanku, musíme mít přehled o tom, co vidíme a co mozek zpracovává. Na udržování informací v naší pracovní paměti se podílí prefrontální kůra, temenní lalok a bazální ganglia.

Plánování a řešení problémů: Při určování dalšího kroku a postupné analýze musíme plánovat a řešit problém, čili opět použijeme prefrontální kůru, temenní lalok a další oblasti spojené s exekutivními funkcemi.

Prostorové uvažování: Když porovnáváme věci, zapojují se naše schopnosti prostorového uvažování. Při zpracování prostorových informací hraje významnou roli temenní lalok, zejména pravá hemisféra.

Rozpoznávání vzorů: Chceme-li porovnávat detaily, musíme je v první řadě rozlišit. Dolní spánková kůra (součást spánkového laloku) se podílí na rozpoznávání složitých vizuálních objektů, včetně čísel a symbolů.

Rozhodování a reakce: Pokaždé, když přistoupíme k dalšímu logickému kroku, musíme aktualizovat „mentální reprezentaci“ a pokračovat v nových krocích. Na tomto procesu se podílí prefrontální kůra, přední cingulární kůra a další oblasti spojené s rozhodováním.

Za jak dlouho se vám podařilo rébus vyřešit? Jen pro kontrolu. Správná odpověď je číslo 5 a 12.

CHCETE-LI SI VYZKOUŠET DALŠÍ LOGICKÝ KVÍZ, MŮŽETE ZKUSIT TŘEBA TOTO KOSTKOVÉ BLUDIŠTĚ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -