Pondělí, 15 dubna, 2024

Test IQ: Jak rychle najdeš 12 rozdílů? Jestli to dáš pod dvě minuty, jsi jeden ze sta!

Mohlo by vás zajímat

Želvy jsou obecně známé svou pomalostí a nelze je považovat za zvlášť chytré a rychlé tvory. Tento test tedy pro želvy rozhodně není, protože v něm jde především o rychlost, postřeh a bystrost vašeho uvažování. Za jak dlouho najdete všech 12 rozdílů?

- Reklama -

Želvy možná nejsou v živočišné říši nejchytřejšími tvory, ale mají jiné přednosti, např.  jsou velmi trpělivé a mají schopnost se přizpůsobit různým podmínkám. 

I při řešení našeho kvízu se budete muset obrnit trpělivostí a klidem. Prvních pět rozdílů najdete jednoduše a rychle. S šestým a sedmý začnete mít problém, poslední dva budete hledat nejdéle. 

Po minutě se maximální koncentrace vytrácí. To by vás mohlo dostat do stresové situace, která sama o sobě snižuje výkon. Zde se můžete něco přiučit u želv. Zachovejte klid a rozvahu! Znovu a pozorněji se zaměřte na místa, na která už jste se dívali dříve. Možná jste něco přehlédli a nějaký drobný detail vám unikl. Některé rozdíly jsou velmi rafinované!

Vzhledem k tomu, že rychlost a inteligence jsou relativní pojmy, nelze říct, že jsou želvy zcela nebystré a pomalé. Mají vlastní způsob, jakým řeší problémy a plní své úkoly, a jsou dobře adaptovány na okolní prostředí.

Želva se zkrátka chová tak, jak jí příroda určila a i to si zaslouží jistý respekt. Každý prostě nemůže být na všechno!

Správné řešení:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -