Čtvrtek, 13 června, 2024

Test IQ: Jak rychle najdeš 12 rozdílů? Jestli to dáš pod dvě minuty, jsi jeden ze sta!

Mohlo by vás zajímat

Želvy jsou obecně známé svou pomalostí a nelze je považovat za zvlášť chytré a rychlé tvory. Tento test tedy pro želvy rozhodně není, protože v něm jde především o rychlost, postřeh a bystrost vašeho uvažování. Za jak dlouho najdete všech 12 rozdílů?

- Reklama -

Želvy možná nejsou v živočišné říši nejchytřejšími tvory, ale mají jiné přednosti, např.  jsou velmi trpělivé a mají schopnost se přizpůsobit různým podmínkám. 

I při řešení našeho kvízu se budete muset obrnit trpělivostí a klidem. Prvních pět rozdílů najdete jednoduše a rychle. S šestým a sedmý začnete mít problém, poslední dva budete hledat nejdéle. 

Po minutě se maximální koncentrace vytrácí. To by vás mohlo dostat do stresové situace, která sama o sobě snižuje výkon. Zde se můžete něco přiučit u želv. Zachovejte klid a rozvahu! Znovu a pozorněji se zaměřte na místa, na která už jste se dívali dříve. Možná jste něco přehlédli a nějaký drobný detail vám unikl. Některé rozdíly jsou velmi rafinované!

Vzhledem k tomu, že rychlost a inteligence jsou relativní pojmy, nelze říct, že jsou želvy zcela nebystré a pomalé. Mají vlastní způsob, jakým řeší problémy a plní své úkoly, a jsou dobře adaptovány na okolní prostředí.

Želva se zkrátka chová tak, jak jí příroda určila a i to si zaslouží jistý respekt. Každý prostě nemůže být na všechno!

Správné řešení:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -