Sobota, 25 května, 2024

IQ výzva pro bystré mozky: Spáruješ rychle vázy s jejich zrcadlovými odrazy? Máš minutu!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás nelehký úkol. Na obrázku vidíte čtyři vázy a čtyři zrcadlové odrazy. Každému obrázku v horní části odpovídá jeden ve spodní. Dokážeš je správně přiřadit? Pozor! Máš na to pouze minutu.

- Reklama -

Jestli vám připadá úkol jednoduchý, mýlíte se. Pro váš mozek se jedná o velmi složitou operace, při které bude muset zapojit a koordinovat mnoho částí. Tento úkol trénuje především schopnost vnímat, porovnávat a vyhodnocovat detaily. Rébus je náročný na postřeh a pozornost. Pokud zvládnete spárovat správné vázy do minuty, jste frajer!

Co se děje v mozku při řešení tohoto úkolu?

Postřeh je schopnost rychle a efektivně zareagovat na podněty z okolí. Je kritickým faktorem v mnoha situacích, jako například řízení vozidla, sportovních aktivitách, v práci nebo v běžném životě.

Mozek pracuje s postřehem prostřednictvím komplexní sítě nervových spojení a mechanismů. Když přijde našim smyslům vnější podnět, jako je zvuk, obraz, vůně nebo dotek, mozek ho rychle zpracuje. Informace se přenáší z receptorů ve smyslových orgánech do mozku, kde jsou integrovány do komplexních neuronových sítí, které analyzují a interpretují tyto podněty.

Jednou z nejdůležitějších oblastí mozku pro zpracování informací je mozková kůra. Tato oblast zodpovídá za vyšší kognitivní funkce, jako jsou myšlení, pozornost, paměť a rozhodování. V mozkové kůře jsou neuronové sítě organizovány do funkcionalních skupin, které umožňují rychlé a účinné zpracování informací.

Další oblasti mozku, které hrají důležitou roli u postřehu, jsou thalamus a bazální ganglia. Thalamus slouží jako brána mezi smyslovými orgány a mozkovou kůrou. Pomáhá filtrovat a řídit informace. Bazální ganglia koordinuje pohyby a řídí motorické schopnosti.

Jak funguje zrcadlový obraz v mozku?

Zrcadlový obraz zpracováváme v tzv. zrcadlové neuronové síti. Když vidíme odraz v zrcadle je horizontálně převrácený. Mozek ale dokáže tyto informace rychle zpracovat a korigovat tak, aby se náš pohled na svět zdál normální. Tento mechanismus je důležitý také pro náš sociální a emoční život a umožňuje nám lépe porozumět a komunikovat s ostatními lidmi.

POKUD CHCETE JEŠTĚ POTRÁPIT SVÉ MOZKOVÉ ZÁVITY ZKUSTE TENTO VIZUÁLNÍ TEST S KOSKTAMI DOMINA.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -