Sobota, 20 dubna, 2024

IQ test pro bystré mozky: Najdeš správný pohled na věž? Do půl minuty to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás bleskovou IQ výzvu. Nenechte se zmýlit dětsky vypadající grafikou, i mnohý dospělý bude mít s řešením problémy. Úkol je poměrně náročný především na prostorovou orientaci a logické myšlení. Pokud se vám podaří správné řešení najít do půl minuty, můžete si gratulovat. Vaše logika i prostorová inteligence jsou v pásmu vysokého nadprůměru.

- Reklama -

Na obrázku vidíte třípatrovou věž s čtvercovou základnou. Vaším úkolem je určit, který pohled shora je odpovídající. Z šesti možností je správná pouze jediná. Pusťte se do luštění!

Při řešení této úlohy vyvíjí váš mozek několik velmi složitých procesů. Lidé se špatnou prostorovou orientací a sníženou logickou inteligencí budou mít pravděpodobně při řešení úlohy zásadní problém.

Co se tedy v mozku odehrává?

Nejprve je zapotřebí aktivovat centra zodpovědná za vizuální vnímání. Vaše oči zachycují informace zobrazené na obrázku, ty se přenášejí do zrakového centra v mozku. Zde jsou dále zpracovávány – identifikují se tvary, barvy a struktury a vytváří se 2D obraz.

Poté je třeba aktivovat centra prostorového vnímání. Mozek musí analyzovat dvojrozměrný obraz a vytvořit si mentální mapu věže v 3D prostoru. Prostorová orientace je klíčová pro správné pochopení úlohy a nalezení adekvátního pohledu shora.

Kromě toho jsou zapojena centra logického myšlení. Mozek musí vyhodnotit různé možnosti a aplikovat logické dedukce a inferenci. Hledá se obraz, který by odpovídal logickým pravidlům a struktuře věže. Je třeba propojit informace získané vizuálním vnímáním a prostorovou orientací s logickou dedukcí.

Lidé s mimořádnými schopnostmi v oblasti prostorové orientace a logického myšlení jsou samozřejmě při řešení tohoto kvízu zvýhodněni. Lidé, kteří mají schopnost vizualizovat objekty ve 3D prostoru a snadno si vytvářet mentální představy, obvykle bývají dobrými řidiči nebo orientačními běžci. Lidé se silně vyvinutými deduktivními schopnosti se zase se často vyskytují v technických profesích, na pozici analytiků či vědeckých pracovníků.

Celkově je řešení této úlohy závislé na správné funkci vizuálních center mozku, centrálních oblastí pro prostorovou orientaci a logického myšlení. Pokud máte více vyvinuté jiné složky inteligence, jste například humanitně orientování a dobře se učíte jazyky, nebo máte skvělou dlouhodobou paměť, nezoufejte a na logické úlohy nerezignujte. Vše se dá trénovat a pravidelným luštěním podobných kvízů můžete dosahovat velmi dobrých výsledků.

POKUD CHCETE MOZEK ZAMĚSTNAT DALŠÍM LOGICKÝM TESTEM, KTERÝ PROVĚŘÍ VAŠI PROSTOROVOU ORIENTACI, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO SE SKLENĚNOU KOSTKOU S PUNTÍKY.

Správné řešení najete zde:

Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -