Sobota, 20 dubna, 2024

Záhadná smrt Bruce Leeho: Chuck Norris věřil v alergii, za vše ale mohla voda

Mohlo by vás zajímat

Rok 1973 zanechal trpkou stopu v paměti celého filmového světa, když v něm došlo na největší smrtelnou záhadu Hollywoodu – náhlý a záhadný konec jednoho z nejslavnějších bojovníků a herců, kteří kdy vkročili na filmové plátno – Bruce Leeho. Jeho smrt zůstává dodnes jedním z nejzásadnějších a nejzáhadnějších úmrtí mezi filmovými legendami.

- Reklama -

Bruce Lee, muž jehož jméno se stalo synonymem pro neporazitelného bojovníka, spatřil světlo světa v San Franciscu a již od mladých let si zamiloval svět bojových umění. Jeho talent a oddanost tomuto umění ho brzy přivedly do Hongkongu, kde začal budovat svou cestu k filmové slávě.

Jeho filmovou kariéru odstartovala role v roce 1971 ve filmu „Velký šéf“ (The Big Boss) a následovala další kultovní úspěch ve filmu „Pěst plná hněvu“ (Fist of Fury). Jeho charisma a jedinečné bojové dovednosti ho rychle povýšily mezi filmovou elitu, nejen v Asii, ale i v Hollywoodu.

V roce 1973 dosáhl Bruce Lee svého triumfu. Natočil film „Drak přichází“ (Enter the Dragon), který kombinoval kung-fu, akci a thriller, a stal se celosvětovým hitem. Tento snímek mu otevřel dveře do Hollywoodu a pomohl mu získat uznání po celém světě.

Poslední vize a nečekaná smrt

V té době byl Bruce Lee na vrcholu své kariéry. Měl připravené plány na několik dalších filmových projektů, včetně filmu „Hra smrti“ (Game of Death), na kterém měl plnou kreativní kontrolu jako scenárista, producent, režisér a herec. Bylo jasné, že ho čekala slibná budoucnost.

Ale osud měl jiné plány. Dne 20. července 1973 se Bruce Lee setkal s producenty svého nadcházejícího filmu „Hra smrti“ (Game of Death) v Hongkongu. Měl jít ještě na večeři s producentem Raymondem Chowem, aby dokončili dohodu o filmu, ale Lee nikdy neopustil byt tchajwanské herečky Betty Ting Pei.

Den, který měl být klíčovým momentem v Leeho kariéře, se nakonec stal mementem jeho největší tragédie – vlastní smrti. Bruce Leeho nalezli v bezvědomí v bytě Betty Ting Pei. Přivolaní lékaři mu už nedokázali pomoci. Po převozu do nemocnice Bruce Leeho prohlásili za mrtvého. Jeho smrt v 32 letech otřásla světem.

Záhada smrti Bruce Leeho

Oficiální pitva odhalila, že příčinou smrti byl závažný otok mozku. O něm herec věděl už několik měsíců, kdy mu otok diagnostikovali u lékaře. Závěry pitvy ale vůbec neuklidnily fanoušky, kteří měli dlouhá léta podezření, že za tragickým koncem akční hvězdy muselo být něco mnohem temnějšího.

Mnoho lidí, kteří s Leem spolupracovali, včetně Raymonda Chowa a Chucka Norrise, uvádělo, že smrt Bruce Leeho mohla způsobit alergická reakce na lék, který bral, a možná i na svalové relaxanty. Jiní dokonce obviňovali Leeho milenku Betty Ting Pei, že ho otrávila.

Dodnes existuje nepřeberné množství teorií ohledně jeho smrti. Někteří obviňovali mafii, a to jak čínskou, tak i americkou. Jiní zase ukazovali prstem na jeho přátele a rodinu. Nicméně, nejtrvalejší konspirační teorie tvrdila, že Bruce Lee byl obětí tzv. „rodinného prokletí“.

Skutečný důvod jeho smrti byl ale mnohem prostší. Nedávná studie ukázala, že nejpravděpodobnější příčinou smrti Bruce Lee byla nadměrná konzumace vody. Právě ta měla být hlavní příčinou otoku na mozku, který herce nakonec zabil.

Zdroj:

variety.com, indiatimes.com, standard.co.uk

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -