Pondělí, 15 dubna, 2024

Mark Wahlberg začal vstávat „až“ v půl čtvrté ráno

Mohlo by vás zajímat

Mark Wahlberg, slavný herec a čtyřnásobný otec, se nedávno podělil o svůj denní program během otázek fanoušků na Instagramu. A ukázalo se, že si udržuje svou špičkovou kondici pomocí tréninkového režimu, který každého zaskočí svou náročností.

- Reklama -

Zdá se, že tajemství Wahlbergova úspěchu tkví v nelidské disciplíně a neúnavném nasazení. Když v roce 2018 zveřejnil svůj denní program, většinu fandů šokovalo, že denně vstává již ve 2:30 ráno, aby měl dostatek času na ranní modlitby a chvíli pro sebe. Po snídani ve 3:15 ho každý den čekala náročná 95minutová fáze tréninku. Pak přišla sprcha (pro Wahlberga je sprcha po tréninku povinností), a hurá na další jídlo.

Režim přitom zahrnoval i netradiční metody, jako je „kryokomora pro regeneraci,“ což je terapie oblíbená mezi sportovci. Princip této komory spočívá v použití kapalného dusíku, pomocí kterého v ní dojde k rychlému snížení teploty vzduchu na hodnoty pod -100°C, což má ulevit od bolesti svalů a kloubů.

O půl osmé spát

Po náročném dopoledni si Wahlberg pravidelně dopřával i krátkou golfovou oddechovou pauzu. Je třeba podotknout, že svůj den končil již v 19:30, kdy chodil pravidelně spát. Dával si totiž záležet na tom, aby každý den naspal osm hodin spánku.

Nicméně, v roce 2022 oznámil, že trochu zvolnil tempo. Nyní si dovolí trochu si přispat – a začíná den „až“ kolem 3:30 nebo 4 hodiny ráno.

„Když jsem šel spát v 18:30, vstávám v 2:30. Spím vždy osm hodin. Ale to bylo, když jsem dělal něco velmi specifického, připravoval jsem se na roli v Tranosformers, a proto jsem tolik trénoval. Nakonec jsem ale zjistil jsem, že všechno tohle není pro mě dobré.“

Wahlberg změnil dietu

Co se týče jídla, přešel Wahlberg na takzvanou intervalovou diety, při které se nestravuje hned ráno. Namísto toho cvičí a jí až kolem oběda. Jídlo za celý den se totiž snaží spořádat v šestihodinovém oknu od dvanácti do šesti do večera. Takový přístup má podle herce své výhody. Jak sám říká, vidí rychle lepší výsledky.

„Vždy ale stejně začínám den chvilkou modliteb. A poté si vezmu své vitamíny,“ řekl. „Dříve jsem snídal. Teď jsem vsadil všechno na intervalové jezení.“

Mark Wahlberg zjevně nezahálí a jeho denní režim je jasným důkazem jeho odhodlání a touhy udržet si vrcholnou kondici i po padesátce.

Zdroj:

wsj.com, BBC, insider.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -