Sobota, 25 května, 2024

Jak být šťastný: Ke spokojenosti stačí několik změn

Mohlo by vás zajímat

Štěstí vypadá pro každého jinak. Pro někoho to může být smíření s tím, kým jste. Pro dalšího zase může být štěstí bezpečná skupina přátel, kteří ho přijímají takového, jaký je. A někdo zase může vidět odpověď na otázku, jak být šťastný v tom, že bude moct svobodně realizovat své nejhlubší sny.

- Reklama -

Bez ohledu na vaši verzi skutečného štěstí byste měli vědět, že šťastnější a spokojenější život je i bez plnění největších snů vyloženě na dosah. Stačí pár úprav vašich běžných návyků a cesta ke spokojenějšímu já je v podstatě z poloviny hotová.

Na návycích totiž až překvapivě hodně záleží. Pokud jste se někdy pokoušeli zbavit špatného návyku, víte moc dobře, jak je zakořeněný.

Dobré návyky jsou také hluboce zakořeněné. Tak proč nezapracovat na tom, aby se pozitivní návyky staly součástí vaší rutiny? Stačí přece jen vědět, do kterých věcí se pustit, aby to vaší náladě opravdu pomohlo.

1. Cvičení: I 7 minut stačí na lepší náladu

Myslíte si, že cvičení je něco, na co nemáte čas? Zamyslete se znovu. Cvičení má tak zásadní vliv na naše štěstí a pohodu, že je podle mnoha odborníků účinnou strategií pro překonání deprese.

2. Více spánku = lepší soustředění i výkon

Víme, že spánek pomáhá našemu tělu zotavit se z celodenního stresu a zregenerovat se. Pomáhá také k tomu, že se člověk lépe soustředí a je produktivnější. Je také dokázáno, že kvalitní spánek je důležitý pro pocit štěstí.

3. Buďte více s přáteli/rodinou

„Nebyl jsem v kontaktu s přáteli a rodinou“ patří mezi pět nejčastějších výčitek umírajících. Pokud chcete získat další důkazy o tom, že čas strávený s přáteli je pro vás prospěšný, tak bystě měli vědět, že to potvrzují i výzkumy.

Čas strávený ve společnosti je cenný, pokud jde o zlepšení našeho štěstí, a to i pro introverty. Několik studií zjistilo, že čas strávený s přáteli a rodinou má velký vliv na to, jak šťastní se cítíme.

4. Cvičte úsměv: Snižuje to bolest, zlepšuje náladu a myšlení

Úsměv může zlepšit náladu. A podle studie michiganské státní univerzity je úsměv účinnější, když ho podpoříme pozitivními myšlenkami. Podle této studie si pracovníci v zákaznických službách, kteří se během dne falešně usmívají, zhoršují náladu, což ovlivňuje jejich produktivitu. Pracovníci, kteří se usmívají v důsledku pěstování pozitivních myšlenek – například myšlením na tropickou dovolenou nebo besídku dcery -, si však zlepšují náladu a pracují lépe.

5. Naplánujte si výlet: Pomáhá to, i když na něj ve skutečnosti nepojedete

Na rozdíl od skutečné dovolené může naše štěstí zlepšit pouhé plánování dovolené nebo přestávky v práci. Studie publikovaná v časopise Applied Research in Quality of Life ukázala, že největší nárůst štěstí přichází ve fázi plánování dovolené, protože lidé si užívají pocit očekávání.

Zdroj:

https://www.healthline.com/health/how-to-be-happy#overview

https://www.nytimes.com/guides/well/how-to-be-happy

https://www.mantelligence.com/how-to-be-happy-alone/

https://www.eurekalert.org/news-releases/868934

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -