Sobota, 18 května, 2024

Věda

Nejnovější články

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Solární automobily sníží potřebu dobíjení o padesát procent, tvrdí vědci

V průlomovém výzkumu odhalili vědci dosud nevyužitý potenciál solární energie a označili jej za příští revoluci v městské mobilitě. Solární energie totiž může prodloužit denní dojezd elektrických vozidel o impozantních 11 až 29 kilometrů, efektivně tak sníží potřebu častého dobíjení.

Optografie: Uchovávání posledního viděného obrazu v sítnici člověka

Vyčíst podobu vraha z očí mrtvé oběti? To byl po dlouhá léta sen mnoha kriminalistů. Dokonce vznikla i věda, která se takovou možností zabývá - optografie.

Vzniká nová AI, která dokáže přečíst lidské myšlenky

Revoluce v oblasti umělé inteligence v nedávné době překvapila většinu světa a díky řadě nedávných pokroků se dostala do popředí zájmu každého z nás. Nyní se nová AI z Japonska chystá posunout věci na další úroveň.
- Reklama -