Sobota, 18 května, 2024

Svět

Nejnovější články

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Elon Musk chce do 4 let uskutečnit svou první misi na Mars

Kontroverzní miliardář Elon Musk má v plánu do čtyř let vyslat na Mars první vesmírnou loď společnosti SpaceX.

Historický milník: Saudská Arábie zavádí do provozu vodíkový vlak

V srdci Středního východu, v Saudské Arábii, se chystá průlom v oblasti udržitelné dopravy. Během nedávného týdne UN MENA Climate Week, který se odehrál v Rijádu, ohlásil tamní ministr energetiky, princ Abdulaziz bin Salmán, zahájení testů prvního vodíkového vlaku v této části světa.

Co je sexsomnie? Lidé chtějí sex ve spánku a vůbec si to nepamatují

Sexsomnie je nemoc známá také jako "sex ve spánku". Jde o nepříjemnou poruchu, která může vážně ovlivnit vztahy a rodinné vazby.

Příběh nejabsurdnějšího státního symbolu světa: Na vlajce Mosambiku se motyka potkává s Kalašnikovem nad otevřenou knihou

Možná to není nejlepší reprezentace mírumilovného státu. Co se ale rozhodně surrealisticky vyhlížejícímu paskvilu, který by v primitivním grafickém programu vytvořilo desetileté dítě, rozhodně...

Vědci zjistili, kolik si můžete přidat vody do vaší whisky, než zničíte její chuť

Podle studie provedené na Washingtonské státní univerzitě může přidání vody do whisky zlepšit její chuť. Platí to ale jen do určité míry.

Spotify Pie: Jedinečný způsob vizualizace vašeho hudebního vkusu. Jak získat vlastní graf?

Pro milovníky hudby je Spotify Wrapped každoroční událostí, na kterou netrpělivě čekají miliony uživatelů po celém světě. Nabízí pohled na skladby, interprety a žánry, které určovaly jejich uplynulých 12 měsíců. Svět sociálních médií však nyní vzala útokem nová alternativa s názvem Spotify Pie.
- Reklama -