Sobota, 25 května, 2024

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Mohlo by vás zajímat

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

- Reklama -

V dnešní době sledujeme s údivem Kanadu, která se nebojí změnit svůj postoj k otázkám návykových látek. Země, která již otevřela dveře konopí a psychotropním látkám, nyní zkoumá možnosti spojené s dekriminalizací kokainu. A toto nové uvažování přitahuje pozornost nových hráčů na trhu, kteří by rádi vstoupili do této nové éry.

Kanada už si před lety prošla procesem legalizace konopí, a poslední dobou začala přemýšlet o psychedelických látkách. Stále jasněji se ukazuje, že společnost se v názoru na tvrdé drogy mění a vyvijí. A tahle změna otevírá dveře novým start-upům, které vidí budoucnost v oblasti návykových látek.

Jedním z těchto nových hráčů je Safe Supply Streaming Co. Tato společnost plánuje investovat do oblastí spojených s tvrdými drogami, a to i do výrobců testovacích proužků na fentanyl, klinik pro léčbu závislostí a dokonce i energetických nápojů obsahujících kokové listy. Safe Supply Streaming Co. má aktuální hodnotu 11,9 milionu kanadských dolarů, ale investoři vidí potenciál trhu v legalizovaném Kanadě v hodnotě až 3,2 miliardy dolarů.

Globální vize a růžová budoucnost

Zakladatelé Safe Supply Streaming Co. se přitom nechtějí omezovat pouze na Kanadu. Plánují prosadit dekriminalizaci tvrdých drog na globální úrovni. Představitelé firmy věří, že tento přístup by mohl pomoci snížit problémy spojené s drogami a předejít úmrtím v důsledku předávkování.

„Chceme postavit ekosystém, stát se veřejně obchodovanou společností a začít přebírat podniky, o nichž veřejnost zatím netuší, že jsou spojeny s narkotiky,“ říká Michael Astone, člen poradního výboru Safe Supply Streaming Co..

Změna světového vnímání

Kanada přitom není první zemí uvažující o dekriminalizaci tvrdých drog. Dekriminalizovalo už Portugalsko nebo americký stát Oregon. Britská Kolumbie v tomto směru podnikla kroky, pokrývající širokou škálu látek, od heroinu po metamfetamin. Švýcarský Bern zase nedávno ohlásil pilotní program na legalizaci prodeje kokainu.

Jenže ačkoli zastánci dekriminalizace tvrdých drog argumentují tím, že by to mohlo vést k bezpečnějšímu užívání drog, ne všichni jsou o téhle „pravdě“ přesvědčeni. Například Jason Hockenberry, předseda oddělení veřejného zdravotnictví na Univerzitě v Yalu, má obavy, že legalizace by mohla snížit stigmatizaci drog, což by mohlo podnítit větší experimentování a potenciálně vést k většímu počtu závislých.

Zdroj:

cannabislaw.report, Bloomberg

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -