Pondělí, 22 července, 2024

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Mohlo by vás zajímat

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

- Reklama -

V dnešní době sledujeme s údivem Kanadu, která se nebojí změnit svůj postoj k otázkám návykových látek. Země, která již otevřela dveře konopí a psychotropním látkám, nyní zkoumá možnosti spojené s dekriminalizací kokainu. A toto nové uvažování přitahuje pozornost nových hráčů na trhu, kteří by rádi vstoupili do této nové éry.

Kanada už si před lety prošla procesem legalizace konopí, a poslední dobou začala přemýšlet o psychedelických látkách. Stále jasněji se ukazuje, že společnost se v názoru na tvrdé drogy mění a vyvijí. A tahle změna otevírá dveře novým start-upům, které vidí budoucnost v oblasti návykových látek.

Jedním z těchto nových hráčů je Safe Supply Streaming Co. Tato společnost plánuje investovat do oblastí spojených s tvrdými drogami, a to i do výrobců testovacích proužků na fentanyl, klinik pro léčbu závislostí a dokonce i energetických nápojů obsahujících kokové listy. Safe Supply Streaming Co. má aktuální hodnotu 11,9 milionu kanadských dolarů, ale investoři vidí potenciál trhu v legalizovaném Kanadě v hodnotě až 3,2 miliardy dolarů.

Globální vize a růžová budoucnost

Zakladatelé Safe Supply Streaming Co. se přitom nechtějí omezovat pouze na Kanadu. Plánují prosadit dekriminalizaci tvrdých drog na globální úrovni. Představitelé firmy věří, že tento přístup by mohl pomoci snížit problémy spojené s drogami a předejít úmrtím v důsledku předávkování.

„Chceme postavit ekosystém, stát se veřejně obchodovanou společností a začít přebírat podniky, o nichž veřejnost zatím netuší, že jsou spojeny s narkotiky,“ říká Michael Astone, člen poradního výboru Safe Supply Streaming Co..

Změna světového vnímání

Kanada přitom není první zemí uvažující o dekriminalizaci tvrdých drog. Dekriminalizovalo už Portugalsko nebo americký stát Oregon. Britská Kolumbie v tomto směru podnikla kroky, pokrývající širokou škálu látek, od heroinu po metamfetamin. Švýcarský Bern zase nedávno ohlásil pilotní program na legalizaci prodeje kokainu.

Jenže ačkoli zastánci dekriminalizace tvrdých drog argumentují tím, že by to mohlo vést k bezpečnějšímu užívání drog, ne všichni jsou o téhle „pravdě“ přesvědčeni. Například Jason Hockenberry, předseda oddělení veřejného zdravotnictví na Univerzitě v Yalu, má obavy, že legalizace by mohla snížit stigmatizaci drog, což by mohlo podnítit větší experimentování a potenciálně vést k většímu počtu závislých.

Zdroj:

cannabislaw.report, Bloomberg

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -