Sobota, 25 května, 2024

Kanadský start-up představil verzi vintage e-kola, ze které se milovníci motorek zblázní

Mohlo by vás zajímat

V posledních deseti letech jsme svědky rostoucího počtu hybridních motocyklů, protože obliba eBiků i elektrických motocyklů výrazně vzrostla.

- Reklama -

Na trhu elektrických kol a motorek již existuje několik velmi schopných a ostře řezaných modelů, kanadský e-bikový nováček Lyric Cycles se ale rozhodl všechny své předchůdce strčit do kapsy se svým zbrusu novým modelem Voodoo eBike.

Představte si klasickou americkou motorku z 60. let, která nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Přesně tu se společnosti Lyric Cycles podařilo vytvořit, jen ve zcela moderním provedení. Voodoo, nejnovější model elektrokola tohohle začínajícího kanadského prodejce, má styl inspirovaný motocykly, které přitahovaly rebelující motorkáře v Anglii v divokých 60. letech.

Rychlost i dojezd příjemně překvapí

Kolo pohání nábojový motor o výkonu 3 000 W s maximálním výkonem 18 kW a řídicí jednotka ASI BAC 4000, která podle Lyric Cycles zajišťuje pozoruhodně plynulý přenos výkonu. Tento motor dosahuje rychlosti až 105 km/h a zároveň poskytuje dojezd 85 až 100 km, čímž posouvá hranice dojezdu na velmi přijatelnou vzdálenost.

Vpředu má Voodoo standardní motocyklovou vidlici a pod sedadlo vývojáři přidali odpružení mono-shock. Ozdobou tohohle e-biku je ale také sedlo ve stylu scrambleru s obručovým pomocným rámem, falešný kryt nádrže v retro stylu, řídítka ve stylu „cafe“ a kruhový světlomet s LED světly – to vše přispívá k tomu, že design e-biku je opravdu neodolatelný. Plnobarevný LCD monitor, USB port pro nabíjení, blinkry, přední a zadní světla, nebo zrcátka a klakson jsou pak dalšími prvky, které jistě ocení každý uživatel.

Model, který designově předběhl ostatní

Voodoo přitom není zdaleka prvním elektrokolem, které v sobě skrývá evidentní motorkářské vlivy. Model od společnosti Lyric Cycle se ale podstatně více než jeho konkurenti podobá jízdnímu kolu s elektrickým pohonem. Má vidlici v motocyklovém stylu, mřížkový rám, obručový pomocný rám a možnost volby pedálů nebo stupaček. Právě tyto detaily jsou tím, co design modelu Voodoo povyšuje nad ostatní. Není totiž mnoho elektrokol, která by vypadala tak skvěle jako toto.

E-bike Voodoo by měl přijít do prodeje na jaře roku 2023. Kanadská společnost nabízí ale již nyní na svých stránkách možnost model, který v celkové ceně vyjde na necelých 7 tisíc dolarů (177 tisíc korun), předobjednat za pouhých 100 dolarů.

Že se tuhle kanadskou firmu, která za vývojem Voodoo stojí, vyplatí sledovat, ostatně dokazují i starší modely jejich elektrokol.

Zdroj:

autoevolution.com, mensgear.net, webbikeworld.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -