Pondělí, 22 července, 2024

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Mohlo by vás zajímat

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

- Reklama -

Přestože na první pohled připomínají futuristické brusle, mají mnohem více co nabídnout. Podívejme se, jak tato vynález slibuje změnit naši schopnost pohybu. „Moonwalkers nejsou brusle. Jsou to boty. Nejrychlejší boty na světě,“ řekl Xunjie Zang, zakladatel a CEO firmy Shift Robotics, která za vynálezem stojí. „Není třeba se v nich učit bruslit. Boty se od uživatele učí.“

Moonwalkers jsou poháněny střídavým motorem nejmodernější konstrukce, což umožňuje zvýšit rychlost chůze na úctyhodných 7 mil za hodinu. Sedmimílová rychlost je vtipným paradoxem, protože Moonwalkers jsou díky tomu snadno zaměnitelné za legendární sedmimílové boty. Pro srovnání, průměrná lidská chůze se pohybuje zhruba od 2,5 do čtyř mil za hodinu (nějakých 4-6 km/h). Tyhle boty s motorizovanými koly tak mění běžnou procházku v zážitek podobný pohyblivému chodníku na letišti.

Boty na baterie

Moonwalkers vznikly pod taktovkou společnosti Shift Robotics, odnože univerzity Carnegie Mellon. Každá bota obsahuje špičkový motor s výkonem 300 W a osm koleček z polyuretanu, které zajišťují pohyb. Navíc Moonwalkers disponují umělou inteligencí, která na základě informací získaných ze senzorů automaticky upravuje rychlost pohybu. Boty rovněž dokáží rozpoznat schody a uzamknou kola, což umožní pohodlné stoupání i klesání.

Jedinečnost Moonwalkers spočívá v tom, že se od svého uživatele učí. Není třeba se učit speciální techniku chůze, boty se údajně přizpůsobí individuálnímu stylu chůze každého uživatele. To má zajištit komfort a snadnou obsluhu.

Moonwalkers původně začínali jako start-up na platformě Kickstarter, kde na svůj vybrali téměř dvojnásobek toho, co si jejich tvůrci přáli. První šarže těchto bot se objevila v březnu 2023 a jejich maloobchodní cena činí (ne zrovna přátelských) 1 399 dolarů. Je tedy otázkou, nakolik se investice do takových „bot“ vyplatí. Ale pokud bychom měli věřit tvůrcům, tak ano, Moonwalkers totiž nejsou obyčejným párem bot. Jsou to průkopníci rychlosti, kteří mohou změnit způsob, jakým chodíme.

Zdroj:

sky.com, pcmag.com, techcrunch.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -