Sobota, 18 května, 2024

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Mohlo by vás zajímat

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

- Reklama -

Přestože na první pohled připomínají futuristické brusle, mají mnohem více co nabídnout. Podívejme se, jak tato vynález slibuje změnit naši schopnost pohybu. „Moonwalkers nejsou brusle. Jsou to boty. Nejrychlejší boty na světě,“ řekl Xunjie Zang, zakladatel a CEO firmy Shift Robotics, která za vynálezem stojí. „Není třeba se v nich učit bruslit. Boty se od uživatele učí.“

Moonwalkers jsou poháněny střídavým motorem nejmodernější konstrukce, což umožňuje zvýšit rychlost chůze na úctyhodných 7 mil za hodinu. Sedmimílová rychlost je vtipným paradoxem, protože Moonwalkers jsou díky tomu snadno zaměnitelné za legendární sedmimílové boty. Pro srovnání, průměrná lidská chůze se pohybuje zhruba od 2,5 do čtyř mil za hodinu (nějakých 4-6 km/h). Tyhle boty s motorizovanými koly tak mění běžnou procházku v zážitek podobný pohyblivému chodníku na letišti.

Boty na baterie

Moonwalkers vznikly pod taktovkou společnosti Shift Robotics, odnože univerzity Carnegie Mellon. Každá bota obsahuje špičkový motor s výkonem 300 W a osm koleček z polyuretanu, které zajišťují pohyb. Navíc Moonwalkers disponují umělou inteligencí, která na základě informací získaných ze senzorů automaticky upravuje rychlost pohybu. Boty rovněž dokáží rozpoznat schody a uzamknou kola, což umožní pohodlné stoupání i klesání.

Jedinečnost Moonwalkers spočívá v tom, že se od svého uživatele učí. Není třeba se učit speciální techniku chůze, boty se údajně přizpůsobí individuálnímu stylu chůze každého uživatele. To má zajištit komfort a snadnou obsluhu.

Moonwalkers původně začínali jako start-up na platformě Kickstarter, kde na svůj vybrali téměř dvojnásobek toho, co si jejich tvůrci přáli. První šarže těchto bot se objevila v březnu 2023 a jejich maloobchodní cena činí (ne zrovna přátelských) 1 399 dolarů. Je tedy otázkou, nakolik se investice do takových „bot“ vyplatí. Ale pokud bychom měli věřit tvůrcům, tak ano, Moonwalkers totiž nejsou obyčejným párem bot. Jsou to průkopníci rychlosti, kteří mohou změnit způsob, jakým chodíme.

Zdroj:

sky.com, pcmag.com, techcrunch.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.
- Reklama -