Sobota, 18 května, 2024

Technika

Nejnovější články

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

1000 tun vážící tank měl Hitlerovi pomoct vyhrát 2. světovou válku

Během druhé světové války představili nacisté prototypy neobvyklých zbraní, zahrnující obrovská letadla, pokročilé lodě, rakety, železnici a zejména tanky. Adolf Hitler podporoval vývoj těchto takzvaných "válkou vyhrávajících" zbraní, včetně bojovného tanku Maus vážícího 188 tun.

Těžký Gustav: Nejdražší Hitlerova hračka si vystřelila pouze jedinkrát

Velká obléhací děla nebyla v dějinách válečnictví ničím výjimečným. Sloužila k dobývání hradů a pevností už ve středovku. Jejich výhodou byla velká palebná síla,...

Nejtěžší tank 2. světové války? Panzer VIII Mouse, který osobně schválil Hitler

Panzer VIII Maus byl supertěžký bojový tank, který se ale nikdy nedostal do akce.

Legendární formule Michaela Schumachera se prodala v aukci za rekordní částku

Když Michael Schumacher v roce 2003 získal svůj šestý titul mistra světa, zapsal se do historie. Ikonický vůz, který použil k vítězství, se nedávno prodal v ženevské aukci aukčního domu Sotheby’s.

Zcela samořiditelná Tesla se do konce roku nakonec prodávat nebude

V současné době zažívá sektor autonomních automobilů smutný útlum.

Kanadský start-up představil verzi vintage e-kola, ze které se milovníci motorek zblázní

V posledních deseti letech jsme svědky rostoucího počtu hybridních motocyklů, protože obliba eBiků i elektrických motocyklů výrazně vzrostla.

De Havilland Mosquito: Slavnému letounu z 2. světové války se přezdívalo „dřevěný zázrak“

Když sir Geoffrey de Havilland poprvé navrhl dvoumístný bombardér ze dřeva bez výzbroje, většina lidí nad jeho nápadem jen udiveně pozvedla obočí. Po druhé světové válce se ale letoun de Havilland Mosquito stal jedním z nejúspěšnějších a nejznámějších letadel vůbec.
- Reklama -