Pondělí, 15 dubna, 2024

Legendární formule Michaela Schumachera se prodala v aukci za rekordní částku

Mohlo by vás zajímat

Když Michael Schumacher v roce 2003 získal svůj šestý titul mistra světa, zapsal se do historie. Ikonický vůz, který použil k vítězství, se nedávno prodal v ženevské aukci aukčního domu Sotheby’s.

- Reklama -

Ferrari z roku 2003, s nímž Michael Schumacher získal rekordní šestý titul mistra Formule 1, se prodalo za neuvěřitelných 14,63 milionu švýcarských franků, tedy 363 226 509 korun. Model prodaný v Ženevě je navíc přesně ten, ve kterém Schumacher vyjezdil pět ze šesti vítězství v té sezóně a při dalších dvou závodech s touhle formulí ještě navíc vydobyl umístěních na stupních vítězů.

Jde o jeden ze šesti vozů Ferrari F2003-GA zkonstruovaných pro sezónu Formule 1 2003. Formule je poháněna motorem V10 o objemu 3,0 litru, který během závodů dosahoval výkonu 630 kW a během kvalifikací přibližně 685 kW.

Výjimečný vůz za výjimečně vysokou cenu

Slavný Schumacherův vůz si svou závodní premiéru odbyl při Velké ceně Španělska si a Michael Schumacher v něm po startu z pole position zvítězil. V dalším závodě v Rakousku na něj Němec navázal dalším dominantním výkonem, když vyhrál závod a získal pole position. Michael Schumacher použil tento vůz F2003-GA v sedmi ze zbývajících deseti závodů a připsal si další tři vítězství v Kanadě, Itálii a USA.

„Je výjimečný, protože tento vůz je jedním z pouhých čtyř vozů s více než čtyřmi vítězstvími v historii Ferrari a [protože ho řídil] jeden z nejzkušenějších jezdců své generace, Michael Schumacher,“ komentoval prodej vozu Vincent Luzuy, výkonný asistent ředitele prodeje RM Sotheby’s.

Další Schumacherovy formule za miliony

Nový majitel vozu si jej však nemůže odvézt rovnou domů, místo toho musí požádat o jeho využití v rámci programu pro klienty Ferrari na okruhových dnech. Vůz je vybaven analytickými nástroji a tréninkem od bývalých jezdců a může být dodán na jakýkoli okruh v Evropě nebo USA.

V roce 2017 aukční síň Sotheby’s v New Yorku prodala jiné Ferrari řízené Schumacherem, F2001, za 175 873 875 Kč, zatímco Ferrari F300 Chassis 127, s nímž Schumacher během sezony 1998 dosáhl čtyř vítězství, se prodalo za více než 140 697 600 korun.

Zdroj:

maxim.com, Mirror, drive.com.au

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -