Sobota, 20 dubna, 2024

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Mohlo by vás zajímat

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

- Reklama -

Testosteron, jenž je produkován varlaty, hraje klíčovou roli v rozvoji sexuálních charakteristik, a to včetně projevu sexuální touhy, růstu penisu a varlat. Jamin Brahmbhatt, MD, odborník na urologii v Orlando Health na Floridě, upozorňuje na roli testosteronu ve fázi dospívání: „Plodnost je dosažena souběžně s nárůstem varlat a penisu do dospělé velikosti.“

Během pubertálního období dochází k prudkému nárůstu hladiny testosteronu v těle, což je nezbytné pro dosažení změn, které jsou spojeny s dospělostí. Tento nárůst testosteronu obvykle končí v pozdní adolescenci. Co následuje?

Jestliže zastaví růst, penis už se nezvětší

Po skončení pubertálního období je sexuální vývoj nastaven na dospělý život. V určování velikosti penisu přitom hraje klíčovou roli genetika. Jak říká Dr. Brahmbhatt: „Velikost je stanovena již od narození.“

Nejste-li s geneticky danou velikostí penisu spokojení, nárůstem hladiny testosteronu v těle se to nezmění – ani délka, ani obvod. Nedávný výzkum provedený na University of Utah School of Medicine zjistil, že délka penisu v erekci nesouvisí s hladinami testosteronu u dospělých mužů. Penis je tvořen houbovou tkání, nikoliv svaly, a tak není možné jeho velikost trvale ovlivnit. Jak podotýká Dr. Brahmbhatt: „Neexistují žádné bezpečné a účinné metody pro trvalé zvětšení penisu.“

Únava z neúčinných prostředků a zdravotní rizika

Znáte-li již fakta, neměli byste věřit zázrakům slibovaným pilulkami či prostředky, které slibují zvětšení obvodu nebo délky penisu. Tyto prostředky nejenže nejsou účinné, ale také mohou přinést zdravotní rizika. Podle studie z Harvardovy lékařské školy může uměle zvýšení hladiny testosteronu u mnoha jedinců způsobit škodlivé zdravotní problémy, jako je snížený počet spermií, impotence, poškození srdce a zvětšená prostata. Dalšími možnými vedlejšími účinky jsou výkyvy nálad, vysoký krevní tlak, onemocnění jater, nárůst hmotnosti, akné a nespavost.

Testosteron versus růst penisu

Opět zdůrazněme, že testosteron nemá vliv na délku penisu u dospělých. Jak ukázal nedávný výzkum na Stanfordově univerzitě, průměrná délka erekce penisu se zvýšila celosvětově o 24 procent za posledních 29 let. Vědci spekulují, že tento nárůst není spojen s růstem hladiny testosteronu; ve skutečnosti došlo u mnoha mužů v tomto období k poklesu hladiny testosteronu. Namísto toho se vědci domnívají, že zvýšená velikost penisu může být důsledkem negativních environmentálních faktorů, jako je znečištění ovzduší. Tato teorie však vyžaduje další zkoumání.

Zdroj:

healthline.com, allohealth.care, menshealth.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -