Pondělí, 22 července, 2024

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Mohlo by vás zajímat

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

- Reklama -

Testosteron, jenž je produkován varlaty, hraje klíčovou roli v rozvoji sexuálních charakteristik, a to včetně projevu sexuální touhy, růstu penisu a varlat. Jamin Brahmbhatt, MD, odborník na urologii v Orlando Health na Floridě, upozorňuje na roli testosteronu ve fázi dospívání: „Plodnost je dosažena souběžně s nárůstem varlat a penisu do dospělé velikosti.“

Během pubertálního období dochází k prudkému nárůstu hladiny testosteronu v těle, což je nezbytné pro dosažení změn, které jsou spojeny s dospělostí. Tento nárůst testosteronu obvykle končí v pozdní adolescenci. Co následuje?

Jestliže zastaví růst, penis už se nezvětší

Po skončení pubertálního období je sexuální vývoj nastaven na dospělý život. V určování velikosti penisu přitom hraje klíčovou roli genetika. Jak říká Dr. Brahmbhatt: „Velikost je stanovena již od narození.“

Nejste-li s geneticky danou velikostí penisu spokojení, nárůstem hladiny testosteronu v těle se to nezmění – ani délka, ani obvod. Nedávný výzkum provedený na University of Utah School of Medicine zjistil, že délka penisu v erekci nesouvisí s hladinami testosteronu u dospělých mužů. Penis je tvořen houbovou tkání, nikoliv svaly, a tak není možné jeho velikost trvale ovlivnit. Jak podotýká Dr. Brahmbhatt: „Neexistují žádné bezpečné a účinné metody pro trvalé zvětšení penisu.“

Únava z neúčinných prostředků a zdravotní rizika

Znáte-li již fakta, neměli byste věřit zázrakům slibovaným pilulkami či prostředky, které slibují zvětšení obvodu nebo délky penisu. Tyto prostředky nejenže nejsou účinné, ale také mohou přinést zdravotní rizika. Podle studie z Harvardovy lékařské školy může uměle zvýšení hladiny testosteronu u mnoha jedinců způsobit škodlivé zdravotní problémy, jako je snížený počet spermií, impotence, poškození srdce a zvětšená prostata. Dalšími možnými vedlejšími účinky jsou výkyvy nálad, vysoký krevní tlak, onemocnění jater, nárůst hmotnosti, akné a nespavost.

Testosteron versus růst penisu

Opět zdůrazněme, že testosteron nemá vliv na délku penisu u dospělých. Jak ukázal nedávný výzkum na Stanfordově univerzitě, průměrná délka erekce penisu se zvýšila celosvětově o 24 procent za posledních 29 let. Vědci spekulují, že tento nárůst není spojen s růstem hladiny testosteronu; ve skutečnosti došlo u mnoha mužů v tomto období k poklesu hladiny testosteronu. Namísto toho se vědci domnívají, že zvýšená velikost penisu může být důsledkem negativních environmentálních faktorů, jako je znečištění ovzduší. Tato teorie však vyžaduje další zkoumání.

Zdroj:

healthline.com, allohealth.care, menshealth.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -