Pondělí, 15 dubna, 2024

5 hlavních příznaků, že vás trápí nedostatek testosteronu

Mohlo by vás zajímat

Testosteron, hormon, který hraje důležitou roli ve vývoji mužských reprodukčních tkání, je nezbytný pro mnoho tělesných funkcí.

- Reklama -

Testosteron má zásadní význam pro celkovou pohodu – od budování svalů a udržování kostní hmoty až po tvorbu červených krvinek. Receptory pro tento hormon existují v celém těle, od mozku přes kosti až po cévy.

Je normální, že hladina testosteronu s přibývajícím věkem u mužů klesá. Pokles hladiny testosteronu postihuje 2 až 6 % všech mužů. Příznaky se mohou lišit a ne všichni muži je pociťují. U některých mužů se však může vyskytnout erektilní dysfunkce, nízká plodnost, a dokonce i osteoporóza. Dobrou zprávou je, že léčba je obvykle poměrně jednoduchá.

Malé libido

Jedním z běžných příznaků ubývajícího testosteronu je snížený zájem o sex, což může snížit schopnost muže vést uspokojivý sexuální život. Testosteron hraje klíčovou roli v sexuální touze muže, a i když není jedinou věcí, která ovlivňuje libido, muži s nízkým testosteronem častěji pociťují ztrátu sexuální touhy.

Zmenšení svalové hmoty

Když hladina testosteronu klesá, tělo se mění v katabolické a místo budování svalové tkáně dochází k jejímu odbourávání. To znamená, že muži s nízkou hladinou testosteronu mají větší pravděpodobnost, že u nich dojde k úbytku svalů.

Návaly horka

Dalším častým příznakem nízké hladiny testosteronu jsou návaly horka, náhlé pocity tepla, silné pocení, zčervenání kůže a noční pocení.

Padání vlasů

Testosteron hraje roli v několika tělesných funkcích, včetně tvorby vlasů. Plešatění je pro mnoho mužů přirozenou součástí stárnutí, ale u mužů s nízkou hladinou testosteronu může docházet i ke ztrátě ochlupení na těle a v obličeji.

Potíže se spánkem

Testosteron ovlivňuje celou řadu procesů v těle a pro klidný spánek je nutná jeho přiměřená hladina. Muži, kteří neprodukují dostatek testosteronu, uvádějí mívají proto problémy i se spánkem.

Pokud se u vás objevuje některý z těchto příznaků, poraďte se se svým lékařem a nechte si zkontrolovat hladinu testosteronu. Pokud se prokáže, že máte nízkou hladinu testosteronu, může vám být předepsána léčba.

Zdroj:

menshealth.com, arlingtonfamilypracticepc.com, balancehormoneoklahoma.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -