Pondělí, 22 července, 2024

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Mohlo by vás zajímat

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malá fenka skotského ovčáka Bobbie u toho neměla chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině Boobie ztratila, vyrazila na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našla. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

- Reklama -

Pokud patříte mezi děti osmdesátých let, nejspíš jste i vy v dětství hltali příběh psa Lassie – kolie, která se vydala na strastiplnou cestu za rodinou. Málokdo přitom ví, že příběh Lassie inspirovala právě Bobbie a její příběh. Ten začal při jedné ze zastávek u benzínové stanice ve městě Wolcott. Tam Bobbie zažila nepříjemné setkání – napadli ji pouliční psi, kteří ji zahnali pryč od rodiny, čímž začal nepředvídatelný příběh její neuvěřitelné cesty zpět. Snažila se rodinu ihned najít, ale ztratila cestu v neznámém prostředí.

Hledání Bobbieho skončilo neúspěchem

Slova asi ani nedokážou popsat zoufalství, které po ztrátě milované Bobbie zažívali Braizerovi. Wolcott opustili až po týdnech pátrání, odjížděli domů se zlomenými srdci, bez naděje, že milovaného pejska ještě někdy spatří. Bobbiina šance na návrat domů byla skutečně mizivá, ale tenhle malý skotský ovčák nikdy neztratil odhodlání být zase se svými milovanými.

Začala neuvěřitelná odysea, šíleně dlouhá cesta, během níž Bobbie ušla více než 4 tisíce kilometrů. Na své cestě přes hory a řeky, v bouřích a v mrazivém zimním počasí, zdolala každou překážku, která se jí postavila do cesty. Denně ušla v průměru dvacet tři kilometrů, což byl heroický výkon. Bobbiina touha najít rodinu byla ale prostě tak silná, že to dnes působí, jako by při své cestě tenhle pejsek snad ani nepoznal únavu. Jenže ona ji poznala…

Nečekaný návrat po měsících beznaděje

Několik měsíců poté, co se ztratila, se Bobbie zničehonic objevila před domem Braizerových. Byl na ni žalostný pohled – byla vyhublá, zplihlá, tlapky měla celé uondané od tisíců kilometrů chůze. Její návrat ale představoval nefalšovaný zázrak, který do té doby neměl obdoby. Nejenže se vrátila zpět do Silvertonu, kde žili její zbožňovaní páníčci. Byla navíc nejspíš jediný pes, který doslova překonal hory, řeky a divokou krajinu, aby znovu našel svůj domov.

Její příběh se rozšířil a stal se takřka legendou. Nejspíš není divu, že na jeho motivy pak vznikl film o Lassie, který v podstatě kopíroval příběh Bobbie, která se v Americe dvacátých let stala symbolem věrnosti a oddanosti. Její příběh totiž není jen příběhem psa, ale příběh odhodlání a víry, že láska k rodině vždy stojí za jakékoli úsilí, kterým musíme projít, abychom se vrátili domů.

Zdroj:

wishtv.com, Wikpedie

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.
- Reklama -