Sobota, 20 dubna, 2024

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Mohlo by vás zajímat

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malá fenka skotského ovčáka Bobbie u toho neměla chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině Boobie ztratila, vyrazila na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našla. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

- Reklama -

Pokud patříte mezi děti osmdesátých let, nejspíš jste i vy v dětství hltali příběh psa Lassie – kolie, která se vydala na strastiplnou cestu za rodinou. Málokdo přitom ví, že příběh Lassie inspirovala právě Bobbie a její příběh. Ten začal při jedné ze zastávek u benzínové stanice ve městě Wolcott. Tam Bobbie zažila nepříjemné setkání – napadli ji pouliční psi, kteří ji zahnali pryč od rodiny, čímž začal nepředvídatelný příběh její neuvěřitelné cesty zpět. Snažila se rodinu ihned najít, ale ztratila cestu v neznámém prostředí.

Hledání Bobbieho skončilo neúspěchem

Slova asi ani nedokážou popsat zoufalství, které po ztrátě milované Bobbie zažívali Braizerovi. Wolcott opustili až po týdnech pátrání, odjížděli domů se zlomenými srdci, bez naděje, že milovaného pejska ještě někdy spatří. Bobbiina šance na návrat domů byla skutečně mizivá, ale tenhle malý skotský ovčák nikdy neztratil odhodlání být zase se svými milovanými.

Začala neuvěřitelná odysea, šíleně dlouhá cesta, během níž Bobbie ušla více než 4 tisíce kilometrů. Na své cestě přes hory a řeky, v bouřích a v mrazivém zimním počasí, zdolala každou překážku, která se jí postavila do cesty. Denně ušla v průměru dvacet tři kilometrů, což byl heroický výkon. Bobbiina touha najít rodinu byla ale prostě tak silná, že to dnes působí, jako by při své cestě tenhle pejsek snad ani nepoznal únavu. Jenže ona ji poznala…

Nečekaný návrat po měsících beznaděje

Několik měsíců poté, co se ztratila, se Bobbie zničehonic objevila před domem Braizerových. Byl na ni žalostný pohled – byla vyhublá, zplihlá, tlapky měla celé uondané od tisíců kilometrů chůze. Její návrat ale představoval nefalšovaný zázrak, který do té doby neměl obdoby. Nejenže se vrátila zpět do Silvertonu, kde žili její zbožňovaní páníčci. Byla navíc nejspíš jediný pes, který doslova překonal hory, řeky a divokou krajinu, aby znovu našel svůj domov.

Její příběh se rozšířil a stal se takřka legendou. Nejspíš není divu, že na jeho motivy pak vznikl film o Lassie, který v podstatě kopíroval příběh Bobbie, která se v Americe dvacátých let stala symbolem věrnosti a oddanosti. Její příběh totiž není jen příběhem psa, ale příběh odhodlání a víry, že láska k rodině vždy stojí za jakékoli úsilí, kterým musíme projít, abychom se vrátili domů.

Zdroj:

wishtv.com, Wikpedie

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -