Sobota, 20 dubna, 2024

Nejlepší psi pro lovce: Od německých krátkosrstých ohařů po anglické setry

Mohlo by vás zajímat

Lovecká sezóna je před námi, a pokud potřebujete spolehlivého loveckého společníka, chcete si vybrat to nejlepší plemeno pro své potřeby. Od labradorů až po výmarské ohaře – tihle psi se pro lov narodili!

- Reklama -

Němečtí krátkosrstí ohaři: Všestrannost na lovu

německý ohař
Německý krátkosrstý ohař | Foto: Pixabay.com

Němečtí krátkosrstí ohaři jsou známí svým silným nosem a všestranností při lovu. Dokážou vystopovat a přinést širokou škálu zvěře, včetně ptáků, jako jsou křepelky a bažanti, i drobných savců, jako jsou králíci a veverky. Tito inteligentní a energičtí psi jsou také známí svou cvičitelností, takže jsou skvělou volbou pro majitele loveckých psů, kteří s nimi začínají.

Labradorští retrívři: Přátelští a společenští lovci

retrívr
Retrívr | Foto: Pixabay.com

Labradorští retrívři jsou mezi lovci oblíbení a není divu proč. Tito přátelští a společenští psi jsou známí pro své silné aportovací schopnosti, zejména pokud jde o vodní ptactvo, jako jsou kachny a husy. Běžně se také používají k lovu horské zvěře, jako jsou křepelky a bažanti. Díky jejich inteligenci a učenlivosti se s nimi snadno pracuje a díky jejich laskavé povaze je radost mít je nablízku.

Vizsly: Energičtí a atletičtí lovci

maďarský ohař
Vizsla | Foto: Pixabay.com

Vizsly jsou energičtí a atletičtí psi, kteří se dobře hodí k lovu nejrůznější zvěře, včetně ptáků, jako jsou křepelky a bažanti, a také malých savců, jako jsou králíci a veverky. Mají silný čich a jsou dobří ve stopování a ukazování. Tito inteligentní a energičtí psi vyžadují pravidelný pohyb a duševní stimulaci, takže jsou skvělou volbou pro aktivní majitele.

Výmarští ohaři: Silné lovecké instinkty

ohař
Výmarský ohař | Foto: Pixabay.com

Výmarští ohaři jsou dalším plemenem, které vyniká na lovu. Tito atletičtí psi jsou známí svými silnými loveckými instinkty a jsou zdatní ve stopování a pointování. Často se používají k lovu ptáků, jako jsou bažanti a křepelky, a také malých savců, jako jsou králíci a veverky. Výmarští ohaři vyžadují hodně pohybu a duševní stimulace, takže se hodí pro aktivní majitele.

Angličtí setři: Krásní lovci

anglicky setr
Anglický setr | Foto: Pixabay.com

Angličtí setři jsou známí svým krásným vzhledem a silnými loveckými instinkty. Jsou dobří ve stopování a ukazování a často se používají k lovu ptáků, jako jsou křepelky a bažanti, a také malých savců, jako jsou králíci a veverky. Tito inteligentní a cvičitelní psi vyžadují pravidelný pohyb a duševní stimulaci, aby byli v nejlepší kondici.

Nezapomeňte na malá plemena: Teriéři a chrti

anglický chrt
Chrti jsou elegantní lovci, co loví především očima. | Foto: Pixabay.com

Ačkoli se vám při pomyšlení na lovecké psy často jako první vybaví větší plemena, nezapomínejte na menší plemena! Teriéři jsou díky své houževnatosti a odhodlání skvělí při vyhledávání drobné zvěře, jako jsou veverky a králíci. A ohaři jsou díky svému bystrému zraku a rychlosti vynikající při dohledávání a lovu větší zvěře, jako jsou jeleni a antilopy.

Bez ohledu na to, jaké plemeno si vyberete, dbejte na správný výcvik a péči o loveckého psa, abyste zajistili úspěšný a příjemný lov pro vás i vašeho čtyřnohého přítele.

Zdroj:

akc.org, petkeen.com, thesprucepets.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -