Úterý, 23 července, 2024

Nejlepší psi pro lovce: Od německých krátkosrstých ohařů po anglické setry

Mohlo by vás zajímat

Lovecká sezóna je před námi, a pokud potřebujete spolehlivého loveckého společníka, chcete si vybrat to nejlepší plemeno pro své potřeby. Od labradorů až po výmarské ohaře – tihle psi se pro lov narodili!

- Reklama -

Němečtí krátkosrstí ohaři: Všestrannost na lovu

německý ohař
Německý krátkosrstý ohař | Foto: Pixabay.com

Němečtí krátkosrstí ohaři jsou známí svým silným nosem a všestranností při lovu. Dokážou vystopovat a přinést širokou škálu zvěře, včetně ptáků, jako jsou křepelky a bažanti, i drobných savců, jako jsou králíci a veverky. Tito inteligentní a energičtí psi jsou také známí svou cvičitelností, takže jsou skvělou volbou pro majitele loveckých psů, kteří s nimi začínají.

Labradorští retrívři: Přátelští a společenští lovci

retrívr
Retrívr | Foto: Pixabay.com

Labradorští retrívři jsou mezi lovci oblíbení a není divu proč. Tito přátelští a společenští psi jsou známí pro své silné aportovací schopnosti, zejména pokud jde o vodní ptactvo, jako jsou kachny a husy. Běžně se také používají k lovu horské zvěře, jako jsou křepelky a bažanti. Díky jejich inteligenci a učenlivosti se s nimi snadno pracuje a díky jejich laskavé povaze je radost mít je nablízku.

Vizsly: Energičtí a atletičtí lovci

maďarský ohař
Vizsla | Foto: Pixabay.com

Vizsly jsou energičtí a atletičtí psi, kteří se dobře hodí k lovu nejrůznější zvěře, včetně ptáků, jako jsou křepelky a bažanti, a také malých savců, jako jsou králíci a veverky. Mají silný čich a jsou dobří ve stopování a ukazování. Tito inteligentní a energičtí psi vyžadují pravidelný pohyb a duševní stimulaci, takže jsou skvělou volbou pro aktivní majitele.

Výmarští ohaři: Silné lovecké instinkty

ohař
Výmarský ohař | Foto: Pixabay.com

Výmarští ohaři jsou dalším plemenem, které vyniká na lovu. Tito atletičtí psi jsou známí svými silnými loveckými instinkty a jsou zdatní ve stopování a pointování. Často se používají k lovu ptáků, jako jsou bažanti a křepelky, a také malých savců, jako jsou králíci a veverky. Výmarští ohaři vyžadují hodně pohybu a duševní stimulace, takže se hodí pro aktivní majitele.

Angličtí setři: Krásní lovci

anglicky setr
Anglický setr | Foto: Pixabay.com

Angličtí setři jsou známí svým krásným vzhledem a silnými loveckými instinkty. Jsou dobří ve stopování a ukazování a často se používají k lovu ptáků, jako jsou křepelky a bažanti, a také malých savců, jako jsou králíci a veverky. Tito inteligentní a cvičitelní psi vyžadují pravidelný pohyb a duševní stimulaci, aby byli v nejlepší kondici.

Nezapomeňte na malá plemena: Teriéři a chrti

anglický chrt
Chrti jsou elegantní lovci, co loví především očima. | Foto: Pixabay.com

Ačkoli se vám při pomyšlení na lovecké psy často jako první vybaví větší plemena, nezapomínejte na menší plemena! Teriéři jsou díky své houževnatosti a odhodlání skvělí při vyhledávání drobné zvěře, jako jsou veverky a králíci. A ohaři jsou díky svému bystrému zraku a rychlosti vynikající při dohledávání a lovu větší zvěře, jako jsou jeleni a antilopy.

Bez ohledu na to, jaké plemeno si vyberete, dbejte na správný výcvik a péči o loveckého psa, abyste zajistili úspěšný a příjemný lov pro vás i vašeho čtyřnohého přítele.

Zdroj:

akc.org, petkeen.com, thesprucepets.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -