Sobota, 25 května, 2024

Jak předcházet bojům mezi psy

Mohlo by vás zajímat

Psí rvačka je něco, co nechce zažít žádný pejskař. Přesto k nechtěným soubojům mezi psy dochází. Proto je dobré vědět, jak takovým situacím předcházet a jak jim případně čelit.

- Reklama -

Jen si to představte: užíváte si procházku se psem, který se vám na chviličku ztratí z dohledu. A než ho najdete, už slyšíte psí štěkot a je to jasné – rvačka mezi psy.

V takových momentech se věci dějí překvapivě rychle a často i přes rychlý zásah majitelů psů dochází k tomu, že si psi z podobných šarvátek odnášejí zranění. Bohužel jde o situaci, která se může stát jakémukoli pejskaři.

Odborníci na výcvik psů proto učí, že byste měli mít „na paměti, že pokud máte psa, dříve či později může dojít k rvačce, a měli byste se vždy připravit na tuto možnost, i když váš pes nikdy neprojevil agresivitu.“

Dvě klíčová pravidla pro prevenci

Prevence je v tomto ohledu klíčová věc. Existují dvě jednoduchá pravidla, která mohou snížit riziko psích rvaček.

Prvním pravidlem je nikdy nedovolit psu vyběhnout ven před vámi. Pokud pes utíká ven, je plný energie a vzrušení, a setkání s jiným psem na této vlně vzrušení může mít nepředvídatelné následky.

Druhé pravidlo se týká výstupu z auta. Pes by neměl vyskočit z vozu jako strážce svobody, ale vycházet pomalu a kontrolovaně.

Vedení psa s osobností alfy

Někteří psi mají osobnost vůdčího psa, jsou dominantní a silní. Pro majitele takového psa je klíčové, aby byli pozorní a vědomi si své role vůdce smečky. Tito psi vyžadují jasný a důsledný výcvik a majitelé by měli věnovat pozornost jejich potřebám.

Správné vedení psa a jeho socializace jsou zásadní pro prevenci psích rvaček. Dobře vedený pes by měl reagovat na slovní příkazy, řeč těla a dokonce i vaše výrazy v obličeji. Tuto výjimečnou komunikaci můžete vybudovat trpělivým výcvikem a jasným postavením vůdce.

Setkávání psů na veřejnosti

Není žádným tajemstvím, že psi potřebují socializaci a setkávání s jinými psy. Můžete to dělat moudře, vybírat dobře známé psy svých přátel a pozorně sledovat průběh setkání.

Je důležité si uvědomit, že žádný pes se nenarodil s touhou po rvačkách. Pokud k rvačce dojde, může to být způsobeno traumatem nebo špatnými zkušenostmi z minulosti. V takovém případě je třeba rvačku co nejrychleji ukončit. Bez ohledu na to, jestli jste doma, na pláži nebo v parku, vždy buďte pozorní a sledujte ostatní pejskaře, když pouští své psy z auta. A nikdy nezapomeňte mít svého pejska na vodítku, kdykoli existuje i jen malá pravděpodobnost setkání s jiným psem.

Zdroj:

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -