Sobota, 25 května, 2024

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Mohlo by vás zajímat

Třeskuté město Bombaj v Indii a přístavní perla Fudžajra ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

- Reklama -

Nesmírně ambiciózní podnik podmořské rychlodráhy vede společnost National Advisor Bureau Limited, která nyní zkoumá možnosti této vizionářské iniciativy. Emiráty už v minulosti prosluly svými odvážnými projekty, jako je nejvyšší mrakodrap na světě či okouzlující Palmové ostrovy, nyní se snaží rozšířit své inženýrské hranice pod vlnami Arabského moře.

Plány na tenhle projekt se objevily poprvé v roce 2018, ale nyní jsou aktivně realizovány, což dokazuje odhodlání Dubaje stále vést v oblasti ohromujících stavebních děl. Navrhovaná podmořská dráha má výrazně zkrátit dobu cesty mezi Bombají a Fudžajrou a to až o hodinu.

Rychlost vlaků dosáhne až 1000 km/h

Plánuje se, že vlaky podmořské rychlodráhy dosáhnou rychlosti až 1000 km/h. Tento revoluční projekt má potenciál značně oživit vzájemný obchod mezi Spojenými arabskými emiráty a Indií a zároveň poskytnout nový a rychlý způsob přepravy.

„Jedná se zatím o koncept. Plánujeme spojit indické město Bombaj s Fudžajrou prostřednictvím ultrarychlých plovoucích vlaků,“ vysvětlil Abdulla Alshehhi, generální ředitel a hlavní konzultant společnosti National Advisor Bureau Limited. „Cílem projektu je posílit dvoustranný obchod. Z přístavu Fudžajra bude do Indie vyvážena ropa a z řeky Narmada severně od Bombaje se bude dovážet přebytečná voda. Kromě toho mohou vývoz a dovoz zlepšit i další partneři z GCC.“

Cena vyjde na několik miliard dolarů

Konstrukce podmořského tunelu přitom představuje značné technické výzvy. Hlavní obavou je technická proveditelnost a logistika stavby tak obrovské infrastruktury v hlubokých mořských vodách. Budoucí podmořská dráha dokonce má mít i průhledná okna, která umožní cestujícím obdivovat nádherný podmořský svět.

Podrobný technický rozbor snad objasní specifikace vlaků a způsoby výstavby, ale jedno je jisté už teď: projekt si vyžádá ohromné finanční prostředky, které by mohly dosáhnout několika miliard dolarů. To je projevem odhodlání Emirátů předstihnout ostatní v oblasti stavebních projektů, zvláště v době, kdy i konkurenční Saúdská Arábie činí pokroky v oblasti moderního městského rozvoje.

Zdroj:

interestingengineering.com, futurism.com, easemytrip.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.
- Reklama -