Čtvrtek, 13 června, 2024

Falešná indická kriketová liga obelstila ruské sázkaře a připravila je o peníze

Mohlo by vás zajímat

Indické úřady označily provozování falešné kriketové ligy za obzvlášť sofistikovaný systém podvodu na ruských sázkařích prostřednictvím podvodných her vysílaných na YouTube. Při hře sice byly vidět skutečné pálky, míče i dresy, ale všechno ostatní byla jen povedená internetová iluze.

- Reklama -

Na promyšleném plánu podvodu na ruské sázkaře se údajně podílel indický stát Gudžarát, který vytvořil falešnou verzi kriketové ligy IPL. Indická policie zadržela čtyři muže, kteří v souvislosti s podvodem čelí obvinění z provozování hazardních her a zločinného spolčení. Sázení na kriket je v Indii zakázané.

Podle policejního úředníka Bhaveshe Rathoda nalákal jistý Shoeb Davda, „hlavní organizátor“, 21 zemědělských dělníků z vesnice do svého podvodu díky tomu, že jim slíbil 400 rupií (5 dolarů) za každý vymyšlený zápas. „Zaměstnanci“ podvodníka se následně oblékli do dresů skutečných týmů IPL (Indian Premiere League) – konkrétně Gujarat Titans, Mumbai Indians a Chennai Super Kings – a předstírali, že jsou hráči, co hrají zápas.

Zvukové kulisy stažené z internetu Rusům podezřelé nepřišly

Aby falešná kriketová liga působila autentickým dojmem, doplnil při přenosech zvukovou kulisu organizátor Davda z internetu staženými zvukovými efekty hluku z davu. Další z najatých farmářů s řečnickým talentem se pak vydával za za známého kriketového hlasatele Harshu Bhogleho ze skutečné IPL.

Podle Rathoda jeden ze čtyř zadržených mužů pracoval v hospodě v Rusku a „měl tam nějaké kontakty, které zaujal možností sázet na kriket“.

V podvodu prý vystupoval i falešný rozhodčí. Ten údajně obdržel upozornění vysílačkou poté, co ruští sázkaři uzavřeli sázky na zápasy, a dával bowlerovi a pálkaři pokyny, zda mají odpálit šestku, čtyřku nebo se nechat vyoutovat. Organizátoři přijímali sázky od občanů ruských měst Tver, Voroněž a Moskva, tvrdí vyšetřovatelé.

O podvodné lize nevěděli ani místní vesničané

Podle policie se během „turnaje“ v Mehsaně odehrálo více než devět zápasů v odlehlé oblasti vesnice Molipur. Při razii zabavili policisté kriketové vybavení, kamery, a dokonce i reproduktory, které zesilovaly běžící komentář.

„Takový podvod jsem ještě nezažil. Tihle chlapi prostě vyklidili kus půdy hluboko ve vesnici a začali hrát zápas a přenášet ho na YouTube, aby vydělali peníze prostřednictvím hazardu. Ani místní vesničané o tom nevěděli. O Rusech, kteří na tuto hru sázeli, víme jen velmi málo,“ uzavřel pro média případ vyšetřující policista Bhaves Rathod.

Zdroj:

New York Times, BBC, Guardian

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -