Čtvrtek, 13 června, 2024

Návod pro moderní chlapy: Jak na holení hrudníku

Mohlo by vás zajímat

V dávných dobách, kdy naši předkové byli ještě mladí kluci jako my, se holení chlupů na hrudi považovalo za něco zcela zženštilého. Zarostlost medvěda, to bylo něco, na co měl být chlap pyšný. Ale jak šel čas, vyvinul se i přístup k péči o hrudník. Dnes je holení hrudníku nejenže normální, ale dá si už i hodnotit, jak k němu nejlépe přistoupit.

- Reklama -

Muži si holí hrudník z nejrůznějších důvodů. Někteří to dělají z estetických důvodů, jiní dávají přednost pocitu, že se jim chlupy neustále neotírají o košili. Oholený hrudník může také zvýraznit svůj tvar, což potenciálně zvyšuje fyzickou přitažlivost, zejména když jste bez košile.

Jak tedy na holení hrudníku? Stejně jako u všech věcí v životě ani v případě péče o ochlupení na hrudi neexistuje univerzální řešení. Ideální metoda závisí výhradně na tom, co každému jednotlivci nejlépe vyhovuje. Lze použít běžný pánský holicí strojek, elektrický zastřihovač nebo můžete dokonce sáhnout i po dámském holicím strojku.

Několik variant, čím holit chlupy na hrudi

Běžný pánský holicí strojek je zřejmě nejoblíbenějším nástrojem pro holení chloupků na hrudi. Ale má i své nevýhody. Pánské holicí strojky jsou obvykle určeny pro použití na obličej a mohou tak být na těle lehce abrazivní (tedy poškozovat pokožku). Při neopatrném používání může dojít k zanícení nebo zarůstání chloupků. Abyste se tomu vyhli, nezapomeňte používat dostatečné množství holicího krému nebo gelu, aby břity po pokožce jen hladce klouzaly. Pokud jste náchylní k podráždění holicím strojkem, vyberte si nějaký břit pro citlivé holení s 2-3 žiletkami.

Elektrický zastřihovač je další oblíbenou možností, především pro ty, kteří chtějí chloupky na hrudi odstranit rychle a snadno. Nikdy však nedosáhnete tak důkladného oholení jako tradičním holicím strojkem. Nejlépe se hodí k úpravám nebo rychlému zastřihování, kdy je třeba šetřit čas.

Možná nejvíce podceňovanou metodou holení hrudi je použití dámského holicího strojku. Než se té myšlence vysmějete, ještě chvíli čtěte. Dámské holicí strojky jsou vyrobeny jinak než pánské a jsou speciálně navržené k holení určitých částí těla, nikoliv obličeje. Navíc tyto holicí strojky mají obvykle velké zvlhčující bloky, které umožňují hladký skluz po pokožce a zabraňují podráždění kůže. Některé dámské holicí strojky pak dokonce fungují bez použití holicí pěny nebo gelu, pouze s použitím vody. Proto stojí jejich použití minimálně za zvážení.

Nezapomínejte na zvláčnění kůže

Po oholení hrudníku vždy rozhodně použijte balzám po holení, který zmírní případné zarudnutí nebo poškození žiletkou. Balzám také eventuelně můžete nahradit dvouprocentním roztokem kyseliny salicylové, která brání vyskakování pupínků a často se používá v kosmetických salonech. Je ale samozřejmě jen na vás, jakou technikou na holení hrudníku půjdete. Přeci jen je to osobní volba každého z nás. Pokud se pro holení rozhodnete, vždy před a po holení pečujte o svou pokožku, abyste se vyhnuli nežádoucím vedlejším účinkům.

Zdroj:

gq.com, menshealth.com, purplle.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -