Čtvrtek, 13 června, 2024

Prořídlý plnovous: Základní tipy pro úpravu tváře se špatně rostlými vousy

Mohlo by vás zajímat

Dobře pěstěné vousy jsou známkou mužnosti a sebevědomí, ale pro některé muže může být dosažení husté a výrazné bradky docela výzbva. Pokud se potýkáte s řídkými vousy, které vám na některých místech tváře třeba vůbec nerostou, nezoufejte. Pomocí několika jednoduchých technik můžete své roztřepené chudáčky proměnit v něco mnohem stylovějšího.

- Reklama -

Asi žádný muž by se neodvážil popřít, že výrazný plnovous dodává pocit síly a sebevědomí. Pro některé muže je ale pěstování plnovousu snazší, než pro jiné. Zatímco někteří chlapáci doslova přetékají vousy, jiným se stěží podaří vypěstovat na tváři něco víc než chomáče chmýří. Nejednotný růst vousů, jejich nerovnoměrné rozložení a pomalý růst mohou prostě snadno přispět k tomu, že vaše „bradka“ vypadá spíš jako nesouvislá sbírka různě sesbíraných chlupů než jako dobře upravené mistrovské dílo. Naštěstí existuje několik triků, které pomáhají napravit dojem z nerovnoměrně rostlých vousů a pomohou dosáhnout vzhledu, o kterém jste snili.

Zkuste to nechat narůst

Pokud se potýkáte s nejednotnými vousy, odolejte nutkání je hned zcela oholit. Vypěstování vousů vám pomůže zakrýt holá místa a časem podpoří růst hustších a silnějších vlasů. Jen to prostě vyžaduje čas. Klíčem k úspěchu je být trpělivý a nechat vousy naplno rozvinout svůj potenciál, než je začnete zastřihávat nebo tvarovat. Proto nedělejte unáhlené závěry, pokud si vousy nepěstujete alespoň 90 dní.

Krátké a příjemné vousy

Pro některé muže jsou kratší vousy dokonalým řešením nerovnoměrného růstu. Dobře udržované vousy zastřižené na stejnou délku mohou pomoci vytvořit iluzi plnějšího plnovousu a zároveň minimalizovat výskyt holých míst. Investujte do kvalitního zastřihovače vousů a experimentujte s různými délkami, dokud nenajdete styl, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Zauvažujte i o kníru

Pokud jsou vaše vousy v některých oblastech nejednotné, ale v jiných rostou dobře, zvažte zdůraznění svých silných stránek tím, že si necháte narůst knír. Dobře pěstěný knír může odvést pozornost od nejednotných míst a vytvořit stylový, sofistikovaný vzhled. Jen nezapomeňte udržovat ostatní vousy pečlivě zastřižené, aby nepůsobily zanedbaně.

Hladce oholené tváře

Pokud všechno ostatní selže, ještě je tu možnost oholit si vousy úplně. Není totiž nic špatného na tom, když si nakonec oblíbíte hladké tváře. Tvář bez chloupků může působit stejně mohutně a sebevědomě jako pěstěný plnovous. Pokud se pro tuhle možnost rozhodnete, investujte do kvalitních holicích přípravků a udělejte si z holení každodenní rituál. S trochou trpělivosti a cviku si svou čerstvě oholenou tvář brzy zamilujete.

Ať už se ale rozhodnete nechat si vousy narůst, raději je zkrátit krátké, zdůraznit si knír, nebo se přikloníte k čistě oholeným tvářím, vězte, že existuje mnoho dalších způsobů, jak vousy upravit a dosáhnout stylu, který na vás bude vypadat dobře. Se správnými nástroji a technikami můžete ze svého zanedbaného strniště vymodelovat odvážný a sebevědomý výraz, díky kterému se za vámi budou ženy otáčet, kamkoli půjdete. Stačí jen chtít a nebát se vyzkoušet něco nového.

Zdroj:
gqindia.com, byrdie.com, jessejimz.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -