Sobota, 20 dubna, 2024

Autor Jamese Bonda radil vyhýbat se ženám za volantem a zapáchajícím lidem

Mohlo by vás zajímat

Tvůrce Jamese Bonda Ian Fleming měl hodně zvláštní představu, jak si v reálném životě zachovat eleganci a sofistikovanost. Mezi jeho rady patřilo i vyhýbání se smradlavým lidem nebo ženám, které nosí náramky na kotníku.

- Reklama -

Tvůrce agenta 007 Ian Fleming si rád plnil kapesní zápisník nápady a postřehy podobně jako mnoho jiných literárních tvůrců. Zcela jistě poznámky zapisoval při psaní jedenáctého bondovského románu Žiješ jenom dvakrát v roce 1962, protože šly nedávno do dražby. Vytvořil tehdy jakýsi soubor rad, podle kterých se jeho nepolapitelný agent choval. Ve dvou ze 13 poznámek se spisovatel zaměřil na ženy.

Úplný seznam toho, co se má a nemá dělat – sepsaný v 39stránkovém zápisníku – vydražila aukční síň Heritage Auctions v texaském Dallasu. Právě v tomto zápisníku Ian Fleming uvedl 13 pravidel chování Jamese Bonda, včetně zcela zvláštních pokynů, jako že by neměl chovat domácí zvířata nebo že by neměl věřit „automobilům se dvěma ženami na předních sedadlech“. Agent Jejího veličenstva si také měl „dávat pozor na lidi, kteří páchnou“, a na muže s vousy!

Protřepat, nemíchat a nebát se cirhózy

Co se týče Bondovy známé záliby v martini, které se protřepává, ale nemíchá, měl Fleming jasno: „Nebojte se cirhózy jater nebo rakoviny.“

I další z jeho rad jsou poměrně svérázné a z dnešního pohledu by se dalo říct, že i nekorektní. Jenže jsou to slova muže, který vytvořil postavu Bonda, a tak i přes kontroverznost některých Flemingových pravidel vzbudil zápisník velkou pozornost.

„James Bond je na světě tak dlouho a stal se ikonou významnou v literatuře, filmu a popkultuře. Tuto postavu a její chování bereme jako samozřejmost; jako by tu byl odjakživa,“ komentoval aukci notesu Joe Maddalena, viceprezident aukční síně Heritage Auctions. „Tyto ručně psané dokumenty přímo od tvůrce nám poskytují vhled a perspektivy, díky nimž se 007 často zdá být zcela nový.“

Zápisník vydražil soukromý sběratel

Dokument nakonec vydražil soukromý sběratel. Za ručně popsaný notes zaplatil 17 000 liber (v přepočtu je to přibližně půl milionu korun). Což je částka, jež výrazně překonala očekávání aukční síně.

Díky tomu se může doma těšit z rad pro dobrý život od autora slavného agenta 007. Jeho pravidla znějí takto:

Pravidlo 1.

Nevytahuj zbraň, pokud nepřestaneš vidět ruce toho druhého.

Pravidlo 2.

Neplýtvej časem na ženy, které nosí náramek na levém kotníku.

Pravidlo 3.

Dávej si pozor na automobily se dvěma ženami na předních sedadlech.

Pravidlo 4.

Nehraj karty proti manželskému páru, pokud není opilý.

Pravidlo 5.

Podívej se na název značky na láhvi.

Pravidlo 6.

Vyhýbej se lidem, kteří ti říkají stařec, a všem politikům.

Pravidlo 7.

Nikdy nejez míchaná vajíčka, pokud si je neuděláš sám.

Pravidlo 8.

O tajemstvích mluv pouze na čerstvém vzduchu.

Pravidlo 9.

Nekupuj nic, co jí.

Pravidlo 10.

Dávej si pozor na lidi, kteří páchnou, a opatrně našlapuj ve společnosti kníračů, kotlet a vousů.

Pravidlo 11.

Neměj nic společného s korespondencí psanou barevným inkoustem, zejména pokud je pestrý.

Pravidlo 12.

Omez pití, když ti zčervenají oči, a kouření, když se začne krátit dech. Neboj se cirhózy jater nebo rakoviny.

Pravidlo 13.

Žij, dokud nezemřeš.

Zdroj:

inews.co.uk, Daily Mail, happymag.tv, wstpost.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -