Úterý, 23 července, 2024

Autor Jamese Bonda radil vyhýbat se ženám za volantem a zapáchajícím lidem

Mohlo by vás zajímat

Tvůrce Jamese Bonda Ian Fleming měl hodně zvláštní představu, jak si v reálném životě zachovat eleganci a sofistikovanost. Mezi jeho rady patřilo i vyhýbání se smradlavým lidem nebo ženám, které nosí náramky na kotníku.

- Reklama -

Tvůrce agenta 007 Ian Fleming si rád plnil kapesní zápisník nápady a postřehy podobně jako mnoho jiných literárních tvůrců. Zcela jistě poznámky zapisoval při psaní jedenáctého bondovského románu Žiješ jenom dvakrát v roce 1962, protože šly nedávno do dražby. Vytvořil tehdy jakýsi soubor rad, podle kterých se jeho nepolapitelný agent choval. Ve dvou ze 13 poznámek se spisovatel zaměřil na ženy.

Úplný seznam toho, co se má a nemá dělat – sepsaný v 39stránkovém zápisníku – vydražila aukční síň Heritage Auctions v texaském Dallasu. Právě v tomto zápisníku Ian Fleming uvedl 13 pravidel chování Jamese Bonda, včetně zcela zvláštních pokynů, jako že by neměl chovat domácí zvířata nebo že by neměl věřit „automobilům se dvěma ženami na předních sedadlech“. Agent Jejího veličenstva si také měl „dávat pozor na lidi, kteří páchnou“, a na muže s vousy!

Protřepat, nemíchat a nebát se cirhózy

Co se týče Bondovy známé záliby v martini, které se protřepává, ale nemíchá, měl Fleming jasno: „Nebojte se cirhózy jater nebo rakoviny.“

I další z jeho rad jsou poměrně svérázné a z dnešního pohledu by se dalo říct, že i nekorektní. Jenže jsou to slova muže, který vytvořil postavu Bonda, a tak i přes kontroverznost některých Flemingových pravidel vzbudil zápisník velkou pozornost.

„James Bond je na světě tak dlouho a stal se ikonou významnou v literatuře, filmu a popkultuře. Tuto postavu a její chování bereme jako samozřejmost; jako by tu byl odjakživa,“ komentoval aukci notesu Joe Maddalena, viceprezident aukční síně Heritage Auctions. „Tyto ručně psané dokumenty přímo od tvůrce nám poskytují vhled a perspektivy, díky nimž se 007 často zdá být zcela nový.“

Zápisník vydražil soukromý sběratel

Dokument nakonec vydražil soukromý sběratel. Za ručně popsaný notes zaplatil 17 000 liber (v přepočtu je to přibližně půl milionu korun). Což je částka, jež výrazně překonala očekávání aukční síně.

Díky tomu se může doma těšit z rad pro dobrý život od autora slavného agenta 007. Jeho pravidla znějí takto:

Pravidlo 1.

Nevytahuj zbraň, pokud nepřestaneš vidět ruce toho druhého.

Pravidlo 2.

Neplýtvej časem na ženy, které nosí náramek na levém kotníku.

Pravidlo 3.

Dávej si pozor na automobily se dvěma ženami na předních sedadlech.

Pravidlo 4.

Nehraj karty proti manželskému páru, pokud není opilý.

Pravidlo 5.

Podívej se na název značky na láhvi.

Pravidlo 6.

Vyhýbej se lidem, kteří ti říkají stařec, a všem politikům.

Pravidlo 7.

Nikdy nejez míchaná vajíčka, pokud si je neuděláš sám.

Pravidlo 8.

O tajemstvích mluv pouze na čerstvém vzduchu.

Pravidlo 9.

Nekupuj nic, co jí.

Pravidlo 10.

Dávej si pozor na lidi, kteří páchnou, a opatrně našlapuj ve společnosti kníračů, kotlet a vousů.

Pravidlo 11.

Neměj nic společného s korespondencí psanou barevným inkoustem, zejména pokud je pestrý.

Pravidlo 12.

Omez pití, když ti zčervenají oči, a kouření, když se začne krátit dech. Neboj se cirhózy jater nebo rakoviny.

Pravidlo 13.

Žij, dokud nezemřeš.

Zdroj:

inews.co.uk, Daily Mail, happymag.tv, wstpost.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -