Sobota, 20 dubna, 2024

Číňané v Dubaji poprvé představili své létající „auto“ veřejnosti

Mohlo by vás zajímat

Na akci Skydive Dubai uskutečnila společnost XPENG Aeroht první let létajícího osobního dronu XPENG X2.

- Reklama -

Létající automobil X2, vyráběný čínským výrobcem elektromobilů Xpeng, učinil první výrazný krok ke komercializaci. Elektrické vozidlo s kolmým vzletem a přistáním uskutečnilo svůj první veřejný let pro 150 členů dubajského úřadu pro civilní letectví, zástupců různých dalších vládních úřadů a médií na technologickém veletrhu GITEX GLOBAL 2022, který pořádá dubajské Světové obchodní centrum.

„Veřejné představení XPENG X2 v Dubaji představuje významný milník pro společnost XPENG AEROHT a mezinárodní úspěch létajících automobilů. Dubaj je světově proslulé „město inovací“, což je důvod, proč jsme se rozhodli uspořádat první veřejnou letovou akci X2 právě zde. Dnešní let je významným krokem společnosti XPENG ve zkoumání budoucí mobility,“ uvedl k tomu Brian Gu, místopředseda představenstva a prezident společnosti XPENG.

Osobní létání naprosto změní uvažování o mobilitě

Zahajovací veřejný let XPENG X2 velkoryse financovala Dubajská mezinárodní obchodní komora. Od počátku projektu se Dubajská komora aktivně podílí na každém kroku procesu a poskytla společnosti XPENG Aeroht i strategické poradenství.

„První celosvětový veřejný let létajícího automobilu X2 změní hru budoucí mobility,“ řekl Hassan Al Hashemi, účastník akce a úřadující prezident a generální ředitel Dubajské mezinárodní obchodní komory. „Létající automobil je ztělesněním ambicí, inovací a vizí zaměřených na budoucnost, které vždy inspirovaly Dubaj a její vedení. Dnes jsme byli svědky historického okamžiku, který bude definovat příštích 50 let.“

Na jedno nabití až 35 minut letu

Létající automobil X2 je dvoumístné, plně elektrické létající vozidlo s osmi rotory a karoserií z uhlíkových vláken. Dokáže letět rychlostí až 130 km/h (81 mph), vystoupat do výšky až 1 000 m a na jedno nabití letět až 35 minut.

Firma loni odhalila své plány na náhradu modelu X2, létající supersport šesté generace, který podle ní bude schopen cestovat po silnici i vzduchem. Již koncem tohoto měsíce prý společnost Aeroht zpřístupní další informace o tom, jak bude nový model nahrazující X2 fungovat a prozradí i pár věcí o designu samotného automobilu.

Zdroj:

businesswire.com, Maxim, aeroht.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -