Sobota, 20 dubna, 2024

Pití čaje výrazně snižuje riziko nákazy cukrovkou, tvrdí WHO

Mohlo by vás zajímat

Podle vědců ze Světové zdravotnické organizace (WHO) snižuje denní konzumace čtyř šálků zeleného, oolong nebo černého čaje riziko vzniku cukrovky 2. typu o neuvěřitelných 17 procent!

- Reklama -

Světová zdravotnická organizace odhaduje, že na celém světě trpí cukrovkou 422 milionů lidí. Cukrovka 2. typu, která je její nejrozšířenější formou, vzniká, když tělo není schopno produkovat dostatek inzulínu nebo se vůči němu stává rezistentním, což ztěžuje jeho snadné vstřebávání z krve.

Konzumace čaje a kávy byla v některých studiích spojena se snížením úmrtnosti na cukrovku už v minulosti. Podle výzkumu Reliable Source může každodenní pití zeleného čaje snížit riziko vzniku cukrovky 2. typu a riziko úmrtí z jakéhokoli důvodu.

Proti cukrovce pomáhají hned 3 druhy čaje

Poslední zjištění vědců z čínské univerzity ve Wuhanu o prospěšnosti pití čaje v boji s cukrovkou platí pro druhy oolong, zelený nebo černý. Pro co nejpřesnější výsledky studie sledovala celosvětová iniciativa více než milion osob průměrně po dobu deseti let.

Vědci pro účely studie vyhodnotili údaje od 5 199 dospělých účastníků čínského průzkumu zdraví a výživy. Účastníci byli sledováni v letech 1997 až 2009; na počátku studie neměli diabetes.

Podle čínských vědců výsledky ukázaly, že může každodenní pití čtyř a více šálků čaje snížit za 10 let o 17 % riziko nástupu cukrovky. „Naše výsledky jsou vzrušující, protože naznačují, že lidé mohou udělat něco tak jednoduchého, jako je pití čtyř šálků čaje denně, aby potenciálně snížili své riziko vzniku diabetu 2. typu,“ uvedla Xiaying Li z Wuhanské univerzity vědy a technologie v Číně, hlavní autorka studie.

S mlékem se účinek čaje ještě zvyšuje, tvrdí autorka studie

Pokud si navíc konzumenti do čaje přidávali mléko, byly podle Li preventivní účinky ještě mnohem silnější. Přestože ona a jejích sedm spoluautorů v rámci svého výzkumu nezkoumali vliv mléka v čaji, dřívější studie prokázaly, že i mléčné výrobky mohou mít také antidiabetický účinek.

„Myslím, že mléko by účinek čaje na cukrovku posílilo. To znamená, že čaj by byl s mlékem účinnější,“ uvažuje Li.

Výsledky svého výzkumu představí na výročním zasedání Evropské asociace pro studium diabetu ve švédském Stockholmu.

Zdroj:

medicalnewstoday.com, Guardian, studyfinds.org

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -