Sobota, 25 května, 2024

Jak na růst svalů pomocí spaní? Spěte správně pomocí tipů od známého fitness trenéra

Mohlo by vás zajímat

Pozor, pánové toužící po pořádných bicepsech! Všichni víme, že nedostatek spánku může bránit růstu svalů. Ale tady je jedna zajímavost: nadměrné spaní může vašemu pokroku bránit úplně stejně.

- Reklama -

Ve světě zaplaveném online fitness guru a protichůdnými radami může být náročné oddělit fakta od fikce. Procházení instagramových kanálů plných protichůdných informací zmatek jen umocňuje. Na rady některých těchto novodobých fitness guru se ale můžete spolehnout. Jako je to v případě Petera O’Reillyho.

Petera O’Reilly je fitness trenér, který se neřídí jen trendy, ale své rady opírá především o vědecká data. Před časem Peter sdílel na Instagramu grafiku, která mění pravidla hry a které by měl věnovat pozornost každý, kdo se věnuje cvičení, pokud tedy chce maximalizovat svůj potenciál pro budování svalů.

Strategie spánku pro optimální nárůst svalové hmoty

Ačkoli se běžně věří, že „šest hodin spánku stačí“ nebo „cokoli nad osm hodin je ideální“, ani jedno z těchto tvrzení neplatí, pokud jde o dosažení vrcholné kondice. Pokud chcete skutečně dosáhnout pokroku, vítězným receptem je spánek co nejblíže osmi hodinám, tvrdí O’Reilly.

Ten svůj názor prokládá postřehy ze studie z roku 2010. Ta zkoumala vliv délky spánku na složení těla u jedinců udržujících mírný kalorický deficit. „Výzkumníci zjistili, že spánek 8 hodin denně vede k většímu úbytku tuku a zachování svalové hmoty ve srovnání se spánkem pouze 5 hodin denně,“ vysvětlil.

Peter zároveň zdůraznil významný rozdíl mezi oběma skupinami. Uvedl: „Výzkum zjistil, že skupina, která spala 8 hodin, ztratila v průměru o 50 % více tuku než skupina, která spala pouze 5 hodin.“ Nedávný výzkum z roku 2018 navíc podporuje názor, že omezení spánku negativně ovlivňuje zachování svalové hmoty a úbytek tuku během fáze redukce.

Ideální doba spánku je 7 až 10 hodin

Jaký je tedy závěr? Dostatečné množství spánku je důležitější, než si myslíte! Snažte se spát alespoň 7 hodin. Ale ne více než 10 hodin!“ říká O’Reilly s tím, že délka spánku hraje zásadní roli, zejména pokud držíte nízkotučnou dietu.

Dbejte tedy na pořádný spánek, abyste maximalizovali nárůst svalové hmoty a úbytek tuku. S radami Petera O’Reillyho se vyhnete nástrahám spánkové deprivace a zároveň zajistíte svému tělu dostatečný odpočinek, který potřebuje k dosažení svých fitness cílů. Pamatujte, že pokud jde o spánek, záleží na jeho kvalitě a délce, takže se snažte dosáhnout optimálních výsledků v rozmezí 7 až 10 hodin.

Zdroj:

mybikinicompetetion.com, dmarge.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -