Sobota, 20 dubna, 2024

Muži porovnávají svůj hrudník s ostatními, ukázala studie

Mohlo by vás zajímat

Neustále srovnáváte své tělo s ostatními muži? Přemýšlíte, jestli jste více nebo méně atraktivní než vaše okolí? Nebojte, nejste v tom sami .Ukazuje se, že toto chování má dokonce vědecké vysvětlení.

Nedávná studie publikovaná v časopise Evolutionary Psychological Science naznačuje, že muži jsou biologicky nastaveni tak, že věnují větší pozornost rysům horní části těla jiných mužů, konkrétně oblasti hrudníku a ramen. To dělají dokonce ve větší míře než ženy. Farid Pazhoohi, jeden z autorů studie, vysvětlil, že je to proto, že muži mají tendenci považovat větší rozměry horní části těla u jiných mužů za atraktivnější, zatímco ženy preferují střední velikost ramen u mužů i žen.

- Reklama -

Pro muže jsou ramena a hrudník důležitější než pro ženy

Při zkoumání tohoto jevu vědci sledovali pohyby očí 82 heterosexuálních vysokoškolských studentů, kteří hodnotili atraktivitu různých mužských a ženských trojrozměrných modelů. Výsledky odhalily významné rozdíly v tom, jak muži a ženy hodnotí atraktivitu.

Muži měli tendenci zaměřovat se více na oblast hrudníku u mužských trojrozměrných modelů s vyšším poměrem ramen a boků, zatímco ženy při hodnocení atraktivity neprojevovaly stejnou míru pozornosti těmto oblastem. Pazhoohi dospěl k závěru, že muži se více zajímají o horní část těla jiných mužů, což naznačuje preferenci mužnějších tělesných tvarů pro úspěch při páření a posuzování impozantnosti.

Výsledky odpovídají starší podobné studii

Ačkoli je tato studie jednou z prvních svého druhu, pro širší zobecnění je zapotřebí dalšího výzkumu. Zjištění se však zatím dost shodují s předchozím výzkumem z konce 90. let 20. století, který naznačuje, že muži jako kmen kladou při osobním srovnávání větší důraz na fyzickou sílu.

Možná právě proto v mnoha posilovnách často najdete jiné muže, kteří se potloukají hlavně kolem vybavení na posilování hrudníku a ramen.

Zdroj:

mensvariety.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -