Pondělí, 15 dubna, 2024

Jak dlouho trvá, než si cvičením vybudujete viditelné svaly

Mohlo by vás zajímat

Přiznejme si, že většina z nás cvičí pro dosažení velkých svalů a mužnějšího vzhledu. Ačkoli je to žádoucí výsledek, je důležité mít realistická očekávání a pochopit, že dosažení výrazných výsledků vyžaduje čas a úsilí. Jak dlouho tedy musíte pravidelně cvičit, aby to bylo vidět?

- Reklama -

V počátečních nějakého toho cvičebního plánu je zlepšení síly způsobeno především neuromuskulární adaptací, nikoli růstem svalů. Prostě: když začnete zvedat těžké váhy, váš mozek se naučí nabírat více svalových vláken, což vám ve výsledku umožňuje vyvinout větší sílu. K tomuhle zlepšení propojení mysli a těla dochází ihned po prvním tréninku a bývá to hlavním motorem počátečního nárůstu síly.

Zkreslující nárůst svalů po cvičení

Výzkumy provedené v této japonské studii naznačují, že k nejvýraznějšímu nárůstu síly dochází během prvních dvou měsíců od zahájení soustavného tréninku. Je však důležité si uvědomit, že ačkoli vám neuromuskulární zlepšení pomůže okamžitě zesílit, nebude mít výrazný vliv na vaši postavu.

Abyste viděli viditelné svalové přírůstky, trvá to obvykle déle než několik tréninků. Po posilovacím tréninku se vaše svaly mohou zdát dočasně zvětšené díky zvýšenému průtoku krve, ale nejedná se o skutečný svalový růst. Je to jen reakce vyvolaná neznámým zatížením svalů, která způsobuje, že svaly zadržují více vody, takže vypadají větší.

Podle jiné studie, tentokrát od vědců z Texaské technické univerzity, se začíná svalový růst projevovat po čtyřech týdnech soustavného silového tréninku. Růst svalů na počátku je však malý a pouhým okem sotva patrný. Výzkumníci byli schopni vidět zvýšený růst svalů pouze díky ultrazvuku.

Smiřte se minimálně se třemí měsíci cvičení

Podle výše zmiňované japonské studie jsou znatelné přírůstky svalové hmoty viditelné přibližně za tři měsíce soustavného silového tréninku. Ačkoli některé subjekty výzkumu získaly znatelnou svalovou hmotu za méně než tři měsíce, jiným to trvalo o něco déle. Tři měsíce byla ale průměrná doba potřebná k viditelnému nárůstu svalové hmoty.

Pamatujte tedy, že dosažení výrazného svalového růstu vyžaduje čas a úsilí. Zatímco zlepšení síly je patrné během několika prvních tréninků, skutečný růst svalů trvá déle. Chcete-li tedy dosáhnout požadovaných výsledků, stanovte si dosažitelné cíle, buďte důslední v tréninkové rutině a obrňte se trpělivostí. Pamatujte, že dobré věci vyžadují čas.

Zdroj:

cnet.com, livescience.com, artofmanliness.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -