Čtvrtek, 13 června, 2024

Lewis Hamilton založil vlastní filmovou společnost, jeho první film bude s Bradem Pittem

Mohlo by vás zajímat

Většina sportovců se po konci kariéry bezcílně protlouká životem. Lewis Hamilton má ale už nyní jasno, co bude dělat, až dozávodí – natáčet filmy se svou společností Dawn Apollo Films.

- Reklama -

Film o Formuli 1 s Bradem Pittem je jedním ze dvou prvních projektů filmové společnosti Lewise Hamiltona s Apple TV+. Lewis Hamilton bude u filmu s Pittem působit jako výkonný producent. Další snímek jeho společnosti by měl vyprávět o životě a kariéře sedmatřicetiletého jezdce Mercedesu. Dokončení se plánuje na konec roku 2023 nebo na začátek roku 2024.

A proč vlastně Lewis Hamilton filmovou společnost založil? „Vždycky jsem se zajímal o filmy. Hodně se na ně dívám. Představují pro mě skutečný únik. Je spousta filmů, které jsou pro mě inspirativní,“ řekl. „Cílem je vytvářet působivé příběhy a nakonec inspirovat lidi prostřednictvím filmů a vyprávěním příběhů. Velká část nové společnosti bude o společenském dopadu, komunitě a příčinách.“

Lewis Hamilton nechce, aby se mu po kariéře zhroutil život

Podle Hamiltona byla hnacím motorem pro vznik společnosti Dawn Apollo Films potřeba zajistit, aby měl jezdec Mercedesu v životě správně nastavené základy, až se jeho závodní kariéra naplní.

„Mluvil jsem s lidmi, kteří mi říkali: ‚Podívejte, když jsem přestal, všechno se mi zhroutilo. Nebyl jsem připraven dělat jiné věci. Neměl jsem čas naučit se jiná řemesla, jiné dovednosti. Nevím, jaké jsou mé další vášně, takže jsem se nesoustředil na to, abych se snažil pochopit, co to je, a vytvořit si pilíře,“ přiznal Hamilton.

Závodit by chtěl ještě alespoň několik let

Vzhledem k tomu, že sedmatřicetiletý Hamilton věří, že má ještě na závodní dráze co nabídnout, tak jeho filmová společnost představuje způsob, jak naskočit do něčeho dalšího po skončení kariéry.

„Až přestanu závodit – což ještě nějakou dobu neplánuji; stále se cítím být na dobrém místě – chci, aby to bylo bezproblémové. Chci se posunout dál, abych se mohl plně soustředit na Dawn Apollo Films a abych mohl naskočit na podobné úrovni, na jakou jsem byl zvyklý.“

Zdroj:

Deadline.com, sportsmedia.com, planetf1.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -