Pondělí, 15 dubna, 2024

Brad Pitt při natáčení Troji okořenil gentlemanskou sázkou souboj, který ohromil svět

Mohlo by vás zajímat

Připomeňte si, jak Brad Pitt a Eric Bana v roce 2004 uzavřeli gentlemanskou dohodu při natáčení válečného filmu Troja.

- Reklama -

V roce 2004 se v premiéře výpravného válečného filmu Trója objevili v hlavních rolích filmu Eric Bana a Brad Pitt. Film ukázal divákům jedny z nejpamátnějších bojových scén a zaznamenal obrovský komerční úspěch. Během natáčení se Brad Pitt a Eric Bana dohodli na gentlemanské dohodě ohledně akčních scén.

Brad Pitt věnoval spoustu času tréninku, aby každá bojová scéna ve filmu byla velkolepá. Při svém potenciálně osudovém filmovém souboji na život a na smrt s Ericem Banou, který hrál Achillova protivníka Hektora, se musel obejít bez kaskadérů. Stejně jako Bana. Oba herci totiž souhlasili s tím, že nebudou používat kaskadéry.

Eric Bana byl pro roli Hektora Pittova první volba

Diváci si bojovou scénu Hektor vs. Achilles v Tróji pochvalovali. Fanoušci se ostatně nad povedenou choreografií souboje rozplývají dodnes. Aby také ne. Brad Pitt se od samého začátku, co se upsal projektu Tróji, soustředil na to, aby pro roli Hektora našel toho správného herce. „Bana je úžasný,“ řekl v jednom rozhovoru. „Když jsem poprvé přišel [na plac], naše první diskuse se týkala právě Hektora. Kdo ho bude hrát, bylo opravdu důležité. Našli jsme těžkou váhu a oba [Pitt a režisér Wolfgang Petersen] jsme šli přímo za Banou a on to naštěstí vzal.“

Pitt dodal, že Banův výkon v australském kriminálním dramatu Chopper byl jednou z nejlepších akčních podívaných, jaké kdy viděl. Byl to „Bylo to ve stylu De Niro-dobrý, zářil tam,“ řekl.

Za malou ránu 50 dolarů, za velkou rovnou 100 dolarů

Společný souboj při natáčení proto představoval pro herce velkou výzvu. Pitt i Bana jsou proslulí tím, jak moc dávají do přípravy na roli. I proto se nejspíš při natáčení scény oba muži dohodli, že každý z nich zaplatí za případné nechtěné údery toho druhého. Každá lehká rána bude stát 50 dolarů a každá tvrdá 100 dolarů. Ať se ukáže, kdo je lepší! Všichni víme, že Pittova postava vyšla ze souboje ve filmu vítězně. Ale jak dopadla sázka? Přesně naopak. Bana nezůstal Pittovi nic dlužen a Pitt nakonec zaplatil herci celkem 750 dolarů.

A aby toho nebylo málo, tak k tomu, že Bana obral představitele Achilla, to byl Pitt, kdo si navíc ještě z natáčení filmu odnesl nepříjemné zraněním. Na začátku natáčení téměř poslední bojové scény při natáčení Brad Pitt nešikovně dopadl a natrhl si… Achillovu šlachu. Jako by řečtí bohové byli fanoušky ironie…

Zdroj:

republicworld.com, looper.com, thethings.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -