Úterý, 23 července, 2024

Brad Pitt při natáčení Troji okořenil gentlemanskou sázkou souboj, který ohromil svět

Mohlo by vás zajímat

Připomeňte si, jak Brad Pitt a Eric Bana v roce 2004 uzavřeli gentlemanskou dohodu při natáčení válečného filmu Troja.

- Reklama -

V roce 2004 se v premiéře výpravného válečného filmu Trója objevili v hlavních rolích filmu Eric Bana a Brad Pitt. Film ukázal divákům jedny z nejpamátnějších bojových scén a zaznamenal obrovský komerční úspěch. Během natáčení se Brad Pitt a Eric Bana dohodli na gentlemanské dohodě ohledně akčních scén.

Brad Pitt věnoval spoustu času tréninku, aby každá bojová scéna ve filmu byla velkolepá. Při svém potenciálně osudovém filmovém souboji na život a na smrt s Ericem Banou, který hrál Achillova protivníka Hektora, se musel obejít bez kaskadérů. Stejně jako Bana. Oba herci totiž souhlasili s tím, že nebudou používat kaskadéry.

Eric Bana byl pro roli Hektora Pittova první volba

Diváci si bojovou scénu Hektor vs. Achilles v Tróji pochvalovali. Fanoušci se ostatně nad povedenou choreografií souboje rozplývají dodnes. Aby také ne. Brad Pitt se od samého začátku, co se upsal projektu Tróji, soustředil na to, aby pro roli Hektora našel toho správného herce. „Bana je úžasný,“ řekl v jednom rozhovoru. „Když jsem poprvé přišel [na plac], naše první diskuse se týkala právě Hektora. Kdo ho bude hrát, bylo opravdu důležité. Našli jsme těžkou váhu a oba [Pitt a režisér Wolfgang Petersen] jsme šli přímo za Banou a on to naštěstí vzal.“

Pitt dodal, že Banův výkon v australském kriminálním dramatu Chopper byl jednou z nejlepších akčních podívaných, jaké kdy viděl. Byl to „Bylo to ve stylu De Niro-dobrý, zářil tam,“ řekl.

Za malou ránu 50 dolarů, za velkou rovnou 100 dolarů

Společný souboj při natáčení proto představoval pro herce velkou výzvu. Pitt i Bana jsou proslulí tím, jak moc dávají do přípravy na roli. I proto se nejspíš při natáčení scény oba muži dohodli, že každý z nich zaplatí za případné nechtěné údery toho druhého. Každá lehká rána bude stát 50 dolarů a každá tvrdá 100 dolarů. Ať se ukáže, kdo je lepší! Všichni víme, že Pittova postava vyšla ze souboje ve filmu vítězně. Ale jak dopadla sázka? Přesně naopak. Bana nezůstal Pittovi nic dlužen a Pitt nakonec zaplatil herci celkem 750 dolarů.

A aby toho nebylo málo, tak k tomu, že Bana obral představitele Achilla, to byl Pitt, kdo si navíc ještě z natáčení filmu odnesl nepříjemné zraněním. Na začátku natáčení téměř poslední bojové scény při natáčení Brad Pitt nešikovně dopadl a natrhl si… Achillovu šlachu. Jako by řečtí bohové byli fanoušky ironie…

Zdroj:

republicworld.com, looper.com, thethings.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -