Sobota, 25 května, 2024

Obočí dělá chlapa: Na co si dát pozor při jeho úpravě?

Mohlo by vás zajímat

Muži často zanedbávají péči o obočí a jeho styl. Obavy z přílišné depilace nebo vytrhávání obočí, které vedou k ženskému vzhledu, jsou sice na místě, ale tvar a hustota obočí mohou výrazně pozitivně ovlivnit celkovou strukturu obličeje. A proto minimálně stojí za to o jeho úpravě uvažovat.

- Reklama -

Jaké by měl mít muž obočí? Takové, které vyzařuje jeho dominanci. Takže ideální je udržovat plnější a hustší obočí, ke kterému mají muži s velkou dávkou testosteronu přirozenou tendenci. Takže i když nemáte zájem o vylepšení obočí, jeho údržbu byste přesto měli mít neustále na mysli.

Jak na jeho úpravu? Hodně záleží na typu obočí, které vám dala příroda. Křovinaté obočí představuje výzvu samo o sobě, protože chloupky rostou v různých délkách a bývají značně nepoddajné. Zatoulané chloupky pak často působí, že obočí bude vypadá neuspořádaně, a o to asi žádný chlap nestojí. Nabízí se snadné řešení: použít na zkrocení nezbedných chloupků vosk. Jenže pak je také potřeba si přiznat, že voskování nemusí být pro většinu mužů ideálním řešením.

Výhodnější je proto obočí udržovat ve stavu, kdy si s jeho vzhledem nemusíte dělat starosti. A vězte, že udržování upraveného a čistého obočí je velmi jednoduchý proces. Klidně se do něj můžete pustit sami doma pomocí několika snadných kroků.

Jak si upravit obočí, aby vypadalo mužněji

Začněte tím, že obočí vyčešete jemným kartáčkem, abyste ho připravili na úpravu. Poté pomocí nůžek (ideálně přímo těch na obočí) zastřihněte chloupky do požadované délky, přičemž dbejte na to, abyste je neodstranili z folikulu. Joe Healy, specialista na obočí a majitel newoyrského baru na úpravu obočí, doporučuje zaměřit se při zastřihávání obočí především na jeho střed obočí, kde bývá tloušťka obvykle výraznější. Zastřihujte delší chloupky a zároveň dávejte pozor na přední a zadní konce.

Pokud jde o metody úpravy obočí, obvykle si vystačíte s poměrně jednoduchými metodami. Už od dob starověkého Říma frčí na vytrhávání chloupků pinzeta, kterou v moderní době doprovází stále oblíbenější depilace. To jsou také de facto dvě nejzásadnější metody k úpravě mužského obočí. Je na osobní preference každého z nás, pro kterou se rozhodne.

S pinzetou snadno zabráníte asymetrii

Podle Healyho je pinzeta vhodnější pro všechny bez ohledu na tloušťku obočí. Nepracuje totiž s teplem ani chemikáliemi a umožňuje přesnější a umělečtější tvarování, protože odstraňuje jeden chloupek po druhém. I když práce s hustým obočím může být za pomoci pinzety náročnější, cílem je zachovat jeho přirozený vzhled – a na to se ideálně hodí. Pinzeta zajistí odbornou úpravu a zároveň zachová obočí potřebnou tloušťku a zabrání asymetrii.

Věnovat pozornost vlastnímu obočí může výrazně ovlivnit váš vzhled a to, jak působíte na ostatní. Nebojte se tedy se svým obočím pracovat stejně jako to děláte se svými vlasy nebo vousy a věnujte čas tomu, abyste ho udržovali upravené a tvarované podle svých osobních stylových preferencí.

Zdroj:

askmen.com, menshealth.com, byrdie.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -