Čtvrtek, 13 června, 2024

Proč muži nemají kost v penisu, když ji všichni ostatní primáti mají? Protože jsou od pravěku věrní!

Mohlo by vás zajímat

Penisová kost se u savců vyvinula před více než 95 miliony. Primáti se objevili před 50 miliony lety a kost měly všechny známé druhy, tudíž i předchůdce člověka. U některých druhů se baculum zvětšovalo, u některých naopak zmenšovalo. Rekordmanem mezi primáty je makak pahýlovitý. Malá opička vážící pouhých 10 kg, má na svou velikost extrémně dlouhé baculum, kost dosahuje délky až 5 cm.

- Reklama -

K čemu potřebují samci v penisu kost?

Vědci v tomto názoru nejsou jednotní. Teorií existují více. Nejpravděpodobnější teze praví, že u některých druhů tvrdá kost pronikající do pochvy pomáhá spustit ovulaci. Další teorií je hypotéza tzv. vaginálního tření, která tvrdí, že baculum funguje jako obuvnická lžíce. Překonává odpor a zajišťuje hladký vstup do vagíny.

Tvrdá penisová kost také prodlužuje penetraci, což je pro samici jednak příjemné, ale hlavně se jedná o způsob, jak „prostrčit“ spermie hlouběji, a mít náskok před jinými samci, kteří by se pářili krátce po prvním, informuje guardian.com.

Proč přišel člověk o svou penisovou kost?

Vědci se domnívají, že muži mohli přijít o penisové kosti kvůli monogamii. Homo erectus před asi 1,9 milionu let začal preferovat jednu stálou partnerku. Pokud samec udržuje monogamní vztah, nemusí mít obavy, že se jeho milá bezprostředně po aktu s ním spáří s jiným samcem. Nemusí tedy prodlužovat penetraci a kost na „postrkování“ spermií hlouběji je pro něj nepotřebná.

„Myslíme si, že právě tehdy lidské baculum zmizelo, protože v té době se systém páření změnil. To mohl být poslední hřebíček do rakve pro již zmenšené baculum, které se pak u předků lidí ztratilo,“ řekl Opie webu scientificamerican.com. Podrobnosti o výzkumu byly zveřejněny v časopise Proceedings of the Royal Society.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -