Sobota, 20 dubna, 2024

Zcela samořiditelná Tesla se do konce roku nakonec prodávat nebude

Mohlo by vás zajímat

V současné době prožívá sektor samořiditelných automobilů období smutného útlumu.

- Reklama -

Přes odvážná prohlášení Elona Muska se nejspíš samořídícího auta hned tak nedočkáme. Generální ředitel společnosti Tesla nedávno přiznal, že software pro samořiditelné vozy ještě není dost vyvinutý na to, aby mohl řídit bez lidského asistenta za volantem.

Společnost Tesla už několik označuje svůj soubor asistenčních systémů pro řidiče jako Autopilot. Spousta lidí má dokonce za to, že autopilot od Tesly už dnes zvládne sám řídit, což ovšem není tak úplně pravda. A nejspíš ještě hodně dlouho nebude.

Místo aut s autopilotem jen další testování

Když Elon Musk v roce 2016 poprvé hovořil o samořídících Teslách, které nebudou vyžadovat pomoc řidiče a dokonce ani sledování silnice, předpokládal, že jejich doba přijde za čtyři roky. A přestože e jeho prognóza ukázala jako falešná, dodnes k tomuto tématu přistupuje poměrně dost optimisticky, nadšeně a sebejistě. I přes to, že v případě samořiditelných aut své sliby splnit nedokázal.

Společnost Tesla nejenže nestíhá Muskův plánovaný termín dodání systému, ale Musk také nedávno začal posouvat celkové cílové hodnoty své mise s názvem „samořídící auta“. Upustil od většiny největších slibů a připustil, že do konce tohoto roku se veřejnost aut jezdících na pouze na autopilota nedočká. Místo toho nyní hovoří o větším rozšíření systému Tesla FSD Beta, což v překladu znamená, že firmu ještě čeká další fáze testování.

Úmrtí spojená s autopilotem od Tesly straší veřejnost

V současné době se tak zdá nepravděpodobné, že by se asistenční jízdní program společnosti Tesla dočkal certifikátu od amerického Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) jako autonomní vozidlo. Nepříjemné novinky pro fanoušky Tesly navíc přichází v době,, kdy je Tesla pod rostoucí kritikou amerických a evropských politiků, kteří tvrdí, že klamavá reklamní tvrzení společnosti a zavádějící pojmenování softwaru vyvolaly u mnoha zákazníků dojem, že v současnosti prodávané vozy vybavené systémem autopilota jsou plně autonomní automobily.

Úřad NHTSA výslovně spojil autopilota společnosti Tesla s 10 úmrtími, k nimž došlo na amerických silnicích v období od května do září, a naznačil, že nepochopení reklamy od Tesly mohlo vést k nezodpovědnosti řidičů. Pro budoucnost aut bez řidičů jsou to velmi špatné zprávy…

Zdroj:

Reuters, ft.com, electrek.co

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -