Úterý, 23 července, 2024

Musk začal prodávat vlastní designové pivo. Za 330ml chce více než 700 korun

Mohlo by vás zajímat

Nejnovější počin společnosti Tesla ve světě alkoholických nápojů jistě zaujme každého milovníka piva. Americký technologický gigant, známý především elegantními elektromobily, uvedl na trh vlastní pivo s názvem GigaBier.

- Reklama -

Pivo se vyrábí v Berlíně z „kyberšrotu“ společnosti Tesla. Podle popisu jde o klasický ležák s chuťovými tóny citrusů, bergamotu a sladkého ovoce. Pozornost však nevzbuzuje jen samotné pivo, ale především jeho designová láhev.

Hranatý tvar a elegantní lesklý černý exteriér jsou navrženy tak, aby vypadaly jako jeden z kybernetických vozů Tesla, futuristických elektrických pickupů, o kterých se mluví už několik let, ale které ještě nebyly uvedeny na trh.

Třetinka za 700 korun

Na láhvi se skví ve tmě svítící vodoznak s nápisem „GiGA“, což je narážka na obrovskou továrnu společnosti Gigafactory v Berlíně, kde se pivo vaří. S cenou 2111 Kč za balení po třech kusech, tedy asi 700 korun za jedno malé pivko, bohužel nejde o zrovna levou záležitost. Pivo od Elona Muska tak nejspíš bude především zajímavý sběratelský artikl nebo jakási předražená pivní kuriozitka. Nápoj pro každodenní konzumaci v něm asi většina Čechů vzhledem k ceně nenajde.

Stojí za zmínku, že se nejedná o první vstup Tesly do světa alkoholických nápojů. Musk už v minulosti vyrobil i vlastní Tequilu. Tu původně miliardář zamýšlel jen jako vyvedený aprílový žertík. Výrobek měl ale nečekaně velký úspěch a všechny lahve se vyprodaly během několika hodin.

Neměl by Musk dělat jen auta a rakety?

Možná, že GigaBier zažije něco podobného a také se stane součástí povinné výbavy každého správného fanouška značky Tesla. Těžko ale říct, jestli si popularitu získá i u Čechů, kteří jsou proslulí jako velcí milovníci piva. Lze vůbec toužit po ochutnání piva od sládka, co v životě hlavně montoval eletrická auta? Dočkáme se v případě úspěchu GigaBieru piv i od ostatních technologických gigantů? Bude mít své pivo i Google?

Doufejme, že ne. Už Muskovo bláznivé převzetí Twitteru, které pod jeho vedením zažívá samé kontroverze, jasně naznačilo, že člověk by se měl věnovat jen tomu, čemu opravdu rozumí. Dokud tenhle excentrický miliardář prodával jen auta a rakety, byl oblíbený po celém světě. Po kouscích, které předvádí s Twitterem, ho nejspíš nezachrání už ani designové pivo.

Zdroj:

businessinsider.com, CNN

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -