Sobota, 25 května, 2024

Musk začal prodávat vlastní designové pivo. Za 330ml chce více než 700 korun

Mohlo by vás zajímat

Nejnovější počin společnosti Tesla ve světě alkoholických nápojů jistě zaujme každého milovníka piva. Americký technologický gigant, známý především elegantními elektromobily, uvedl na trh vlastní pivo s názvem GigaBier.

- Reklama -

Pivo se vyrábí v Berlíně z „kyberšrotu“ společnosti Tesla. Podle popisu jde o klasický ležák s chuťovými tóny citrusů, bergamotu a sladkého ovoce. Pozornost však nevzbuzuje jen samotné pivo, ale především jeho designová láhev.

Hranatý tvar a elegantní lesklý černý exteriér jsou navrženy tak, aby vypadaly jako jeden z kybernetických vozů Tesla, futuristických elektrických pickupů, o kterých se mluví už několik let, ale které ještě nebyly uvedeny na trh.

Třetinka za 700 korun

Na láhvi se skví ve tmě svítící vodoznak s nápisem „GiGA“, což je narážka na obrovskou továrnu společnosti Gigafactory v Berlíně, kde se pivo vaří. S cenou 2111 Kč za balení po třech kusech, tedy asi 700 korun za jedno malé pivko, bohužel nejde o zrovna levou záležitost. Pivo od Elona Muska tak nejspíš bude především zajímavý sběratelský artikl nebo jakási předražená pivní kuriozitka. Nápoj pro každodenní konzumaci v něm asi většina Čechů vzhledem k ceně nenajde.

Stojí za zmínku, že se nejedná o první vstup Tesly do světa alkoholických nápojů. Musk už v minulosti vyrobil i vlastní Tequilu. Tu původně miliardář zamýšlel jen jako vyvedený aprílový žertík. Výrobek měl ale nečekaně velký úspěch a všechny lahve se vyprodaly během několika hodin.

Neměl by Musk dělat jen auta a rakety?

Možná, že GigaBier zažije něco podobného a také se stane součástí povinné výbavy každého správného fanouška značky Tesla. Těžko ale říct, jestli si popularitu získá i u Čechů, kteří jsou proslulí jako velcí milovníci piva. Lze vůbec toužit po ochutnání piva od sládka, co v životě hlavně montoval eletrická auta? Dočkáme se v případě úspěchu GigaBieru piv i od ostatních technologických gigantů? Bude mít své pivo i Google?

Doufejme, že ne. Už Muskovo bláznivé převzetí Twitteru, které pod jeho vedením zažívá samé kontroverze, jasně naznačilo, že člověk by se měl věnovat jen tomu, čemu opravdu rozumí. Dokud tenhle excentrický miliardář prodával jen auta a rakety, byl oblíbený po celém světě. Po kouscích, které předvádí s Twitterem, ho nejspíš nezachrání už ani designové pivo.

Zdroj:

businessinsider.com, CNN

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -